Môžem v 32. týždni cítiť falošné kontrakcie?

rebeka243
19. okt 2020

Ahojte baby. Môžem v 31/5tt cítiť falošné kontrakcie? Kríže ma bolia, a cítim takee ako keby mi trpli bedrá a panva alebo ako to mam vysvetliť.

baloo
19. okt 2020

@rebeka243 ano mozes mat tzv. poslickov alebo aj falosne kontrakcie je to priprava tela na porod prejavuju sa ako stvrdnutie bruska alebo podbruska, bolesti v oblasti panvy suvisia s bliziacim sa porodom telo uvolnuje cesty aby babatko preslo. mozu boliet aj slabiny a krize. Urcite to treba spomenut na poradni aby lekar o tom vedel

rebeka243
autor
19. okt 2020

@baloo a môže to byť predzvesť predčasného pôrodu?

ruzasipova
19. okt 2020

@rebeka243 Nemusi. Pri druhom dietati ma tiez vyplasili falosne kontrakcie uz v 32.tt. Nakoniec som rodila az v 38tt

rebeka243
autor
19. okt 2020

@ruzasipova no tak ďakujem. A určite to poviem na poradni

baloo
20. okt 2020

@rebeka243 moze a nemusi... su to cvicne kontrakcie ale neda sa podla nich urcit ci uz porod nastane alebo nie... taktiez sa mozes docitat, ze su slabsie nez tie prave kontrakcie pri porode ALE napriklad ja som mala rovnako bolestive aj jedny aj druhe vobec v nich nebol rozdiel cize ak by mi neodtiekla plodova voda nevedela by som, ze sa porod uz rozbieha lebo bolesti boli stale rovnake

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre