Bolestivé tvrdnutie brucha

radkanika
30. júl 2013

Baby, poraďte mi...od obeda mi velmi tvrdne bruško napriek tomu, ze beriem 3x2 magnezium a doteraz pomohlo. Ale dnes nie a ešte som sa aj trochu fyzicky pretazila. Lenže uz dobre 3 hodky ležim a aj ma pri tvrdnuti brusko dost boli a bolest nejak neustupuje a bruško väčšinou ako kameň. Malicky sa tiež hýbe ako divy. Podľa sona som v 36+2, podľa poslednej MS som v 35+2, čiže buď 37 alebo 36 týždeň. Aj by som zasla na pohotovost (ci porodnice???) ani neviem kam ísť, ale manžel príde až zajtra zo služobky a mala dcérka spí, sama byt doma nemôže a nerada by som niekoho teraz v noci k nej volala a zbytočne plasila ľudí. A ešte som rizikovka, placenta praevia marginalis, ale doteraz bez nejakých komplikácií, zistilo sa to na USG, žiadne príznaky som inak nemala. A akurát zajtra áno mám poriadnu u svojej lekárky...počkať uz do zajtra a ci mi to snáď aj neprejde? Skôr by som chcela vedieť, ci nemáte nejakú takú skúsenosť, tu bolest celého podbruska. Žiadne bolesti chrbta, nôh atd, len bruško. Je ešte velmi skoro pre malickeho, ak by to bol zacinajuci pôrod? Nechcem, aby mal kvôli tomu komplikácie...ani neviem, ktorý týždeň mám brat, ze som :(

ematko29
30. júl 2013

@radkanika Ak ťa to neprejde budeš musieť ku malej tak či tak niekoho zavolať nejakú susedu .Lebo ak sa ti pôrod spustí budeš musiet niekoho zavolať či chceš či nechceš.A ak máš placentu praevia tak by som sa bála.Ja by som asi niekoho zavolala a nechala sa odviesť do pôrodnice.Je to ťažké takto radiť ,ale asi vieš aké môžu byť komplikácie pri placente praevia.Ináč ja som sa narodila v 36t a nemusela som ani do inkubátora.v takom týždni už je bábo v pohode

milota164
31. júl 2013

ja by som urcite isla ked to trva uz dlhsie, skus niekoho k malej zavolat. Drzim palce

radkanika
autor
13. aug 2013

No veru som vydržala do rana do poradne a odtiaľ rovno nemocnica na dva týždne...teraz som na pár dni doma a o týždeň môžem ísť na sekciu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre