Bolestivé tvrdnutie brucha a mäkký krčok v 22. týždni

nikolani
1. nov 2021

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu, neviem či môžem pockat kym sa dostanem k svojmu lekárovi alebo či by som nemala ísť pre istotu na pohotovosť už teraz.
Pár dní mi veľmi bolestivo tvrdne bruško, ide o niekoľkohodinové sťahy, opakovane, bolesť mi ide aj cez kríže, pretrváva najmä v noci keď som v úplnom kľude. Dnes som si veľmi opatrne nahmatala krčok maternice a je úplne mäkký. Odvčera užívam magnézium a dnes sa tvrdnutie bruška zlepšilo, ale pretrvavaju silné akoby menštruačné bolesti cez cele podbrusko a kríže - toto viem že môže byť len roztahovanim maternice, straší má najmä ten mäkký krčok a bolestivé tvrdnutie bruska. Takmer od začiatku tehotenstva som užívala progesterón lebo mi hrozil potrat, teraz vo štvrtok mi ho doktor prvý krát vysadil a začalo sa toto.
Mali ste niektorá podobnú skúsenosť? Som prvorodička takže neviem čo je v norme a čo už je zle. Teraz bruško chvíľu netvrdne tak neviem či nieco robiť, ak by znova začalo, zrejme by som na tu pohotovosť už aj zašla.

nataly285
1. nov 2021

@nikolani určite treba ísť

ki_ki2
1. nov 2021

Choď na pohotovosť a krcok si sama nekontroluj . Držím palce aby bolo všetko ok 🍀

schokolade1988
1. nov 2021

Nečakať a ísť , aby sa ti nespustil nedajbože pôrod .. radšej skôr ,ako neskoro . Držím palce

nikolani
autor
1. nov 2021

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady. Už len teda cakam kým po mňa príde manžel a ideme.
Dúfam že vám sem o pár hodín budem môcť napísať že je vsetko v poriadku.

wewuliatko174
1. nov 2021

@nikolani držim palce nech je všetko v poriadku 🙏 daj vediet potom

miskamicha
1. nov 2021

@nikolani chod na pohotovost.
Progesteron opat nasadit, posobi proti maknutiu krcka.

kiki68
1. nov 2021

Pekne do nemocky a podla mna s tym spravia poriadky. Ten Progesteron podla mna nechaju. A mozno este par veci nasadia. Lebo to este potrebujes co najviac potiahnut bez nejakych zmien.

nikolani
autor
1. nov 2021

Ahojte, konečne sme sa vrátili z nemocnice, našťastie sme v poriadku ja aj bábätko, poriadne ma vyšetrili, krčok mám nastastie neskrátený a uzavretý, na bolesti mi odporučili magnézium a guajacuran, takisto pokračovať s progesterónom + šetriť sa a ostať doma a malo by sa to zlepšiť. Zajtra sa mám hlásiť u svojho gynekológa a dohodnúť ešte ďalší postup. Doktor mi povedal že v tehotenstve sa vie udiať čokoľvek takže je vždy lepšie keď žena príde na vyšetrenie a neodklada to (moje príznaky by svedčili aj predčasnému pôrodu). To bude pre mňa taká pripomienka že keď bude zle tak mám hneď ísť a nečakať 🙂

ki_ki2
1. nov 2021

@nikolani super aj ja beriem magnezko a guajacuran na bolesti 🙃

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre