Je to tvrdnutie bruška alebo len cítim bábo?

zuzanka999
20. jan 2013

Ahojte, dnes som sa zobudila na to že som pociťovala taký tlak v podbrušku. Keď som si ho nahmatala mala som istú časť podbruška tvrdú ako kameň. Chcem sa spýtať či je to tvrdnutie alebo to mohlo byť bábo. Keď majú ženy tvrdnutie bruška tak im tvrdne celé bruško alebo len podbruško??? Také to "tvrdnutie" som už cítila 2x a trvalo to len asi minútku. Som teraz v 17-tom týždni. Mala by som zájsť k dokymu? Ďakujem bambuľky za odpovede 🙂

damati
20. jan 2013

ja som zo začiatku stým nešla až potom ...ale je to tvrdnutie bruška to by si mala cítiť také napnutie bruška..alebo si kup magnerot a uživaj ho aj tak toto isté ti napíše doktor 🙂

anjelicek26
20. jan 2013

@zuzanka999 - na tvrdnutie je skoro. Velmo. Magnezko si mozes nasadit aj sama + potom to spomenies lekarovi. Ak je to ale len v podbrusku - po nahmatani - tak je to asi babo ;) Tvrdnutie bruska je ako krc, hlavne to trva len par sekund, potom povoli, brusko ostane take studene.. ale ak si prvorodicka, tak by si poslickov mala mat najskor po 30.tyzdni... vravim to bude skor babo.

ivuska027
20. jan 2013

nasad si magnezko a ono to prejde. Klasicke magneziove tabletky to spravia. Daj to vediet gyndosovi, ale to bude asi tvrdnutie. Dietatko tak skor stekli ako keby si mala motylika v brusko 😵 Mne tvrdlo pri oboch detoch od 7meho tyzdna. Ja som brala az 8 tab denne do porodu, lebo to bolo velmi 😒

mukesina
20. jan 2013

no ako pisu baby nasad si magnezko, ja som s tym bojovala cele tehu, ku konci mi uz moc tvrdlo brusko a nakoniec sa malinka vypytala skor na svet. Ked pojdes ku dokimu tak mu to spmen. ale moze to byt kludne babo, ze sa ti vydulo von 😉

suuzi
20. jan 2013
Používateľ suuzi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od suuzi.

takze ked tvrdne brucho, tak to tvrdne cele brucho? ja som v 38 tyzdni a zatial mi netvrdlo, skor mala sa mi obcas niekde "vyduje" na par sekund/pol minuty - ale to asi nie je tvrdnutie brucha

zuzulica
20. jan 2013

zuzanka999 Ak sa ti to stáva ráno, keď sa preberieš, než ideš na wc, tak to ti plný močový mechúr vytláča akoby maternicu navonok, ja to mám každé ráno, idem sa vycikať a už to prejde. Aj doktorka mi povedala, že je to tak.

bibi24
21. jan 2013

Tak toto ja tiez riesim uz zopar tyzdnov. Tiez sa mi to stava. Niekedy sa mi vyduje a stvrdne cast bruska, tym ze cakam dvojicky, tak raz jedna cast, potom druha. Nikdy to nie je tvrde cele brusko, len ta vyduta cast. Tiez som sa na to pytala a nikto mi nevie dat jednoznacnu odpoved. Doktorka mi povedala, ze je to normalne a moze to byt pohybom babatiek. Pre istotu ale beriem magnezium. A s tym studenym bruskom - ja ho mam studene skoro stale.

simi906
22. jan 2013

Ja som v 25tt a tiež mi občas tvrdne... Zo začiatku to byvavalo pri sexe,ale v tom sme už opatrnejší,teraz mi občas stvrdne ak sa rychlo postavím,zohnem a podobne.. stačí brať magne B6,Občas si nohy vylozit,poprípade aj sprcha som počula že pomáha 🙂 v každom prípade to povedz svojmu doktorovi...

visna6
12. jan 2019

Ahojte, chcem sa spýtať...netuším, či to je, či nie je tvrdnutie ako také. Som v 18.tt a asi 2 dni dozadu som začala cítiť aj p ohyby ako také-ťuknutia nie len bublinky no a približne od toho času mám aj také zvláštne pocity. Nie bolesti, ale niečo podobné ako pred menzesom...keď si chytím bruško tak je tvrdé (v podbrušku iba) a v tvare akoby obdĺžnik..to miesto čo je tvrdé tak má zreteľné hrany. Po chvíli to prejde. Je toto to tvrdnutie? Nie je na to skoro? Som objednaná aj k lekárke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre