Platby v Prahe

29. jún 2023

Je tu niekto,kto sa vyzná? Dnes som kdesi na topkách čítala,že je v zahraničí lepšie platiť hotovosťou a pri platbách kartou voliť možnosť v domácej mene,nie v eurách. Natrafila som aj na opačný názor,že lepšie voliť eura,tak som z toho jeleň. Ďalej...ubytovanie je nutné platiť kartou,ak to je zabookovane s uvedením čísla karty? No som mimo dosť z toho.

petamich
29. jún 2023

nikde v zahranici neplatim v hotovosti 🙂 max. tak zmrzlinu, vsade platim kartou a ano v lokalnej mene, vtedy sa platba prepocita na € kurzom tvojej banky a je to vyhodnejsie ako ich kurz, ktory ti daju, ked si zvolis € namiesto lokalnej meny

co sa tyka platby za ubytovanie - zalezi od toho, co bolo uvedene v podmienkach, bud ti to rovno strhnu z karty v den xy alebo si kartu davala iba ako poistku, z ktorej si strhnu napr. storno poplatok, ak by ste neprisli a ubytovanie sa plati priamo na mieste a tam uz si ty vyberies ci v hotovosti alebo kartou

liesik
29. jún 2023

Keď sme platili ubytovanie, tak sme ho normálne platili v eurách, ako možnosť v českých korunách asi ani nebola - zajednávali sme ho cez net. Inak čo sa týka ostatných platieb, tak sme platili hotovosťou

mamina7070
29. jún 2023

vsetko co sa da platit kartou a zamenit si akurat na zmrzlinu

didamt
29. jún 2023

vždy všade platíme kartou keď sa dá, či Poľsko či Česko a v minulosti aj Chorvátsko. Vzdy platiť v lokálnej mene, je to oveľa výhodnejšie.

viestta
29. jún 2023

V Cechch platim kreditkou vsade kde sa da, vzdy ked sa spytaju ci eura ci koruny, tak v korunach, pretoeze platim s najlepsim kurzom. Za ubytovanie som platila kartou, inou ako som uvadzala pri rezervacii, v korunach a nebol s tym ani najmensi problem. Hotovost vyberam z debetky v bankomate banky, ktora patri do rovnakej skupiny ako moja, volim som vyber bez konverzie v ceskych korunach, tam je tiez najlepsi kurz.

autor
29. jún 2023

Ďakujem za vecne postrehy

maranco
29. jún 2023

Toto video ti vysvetlí čo je DCC a či platiť kartou v EUR alebo v CZK.

https://www.youtube.com/watch?v=9k301M4ZEw0
didip
29. jún 2023

Určite kartou, veľmi malo € si zameniť, jedine na zmrzlinu ako píšu vyššie. Boli sme pár krát v Prahe a stalo sa nám, že sme platili v jednej reštaurácii hotovosťou a dali nám neplatnú bankovku.