Priebeh celého IVF

alex5896
5. okt 2020

Ahojte chcela by som sa opýtať hlavne žien s polyc. vajecníkmi ako ste zvladli odber vajicok ? ja mam strasné bolesti, vcera som mala zakrok odobrali 20 vajičok fungujem na liekach je to normalne ze to az tak boli má niektora podobnú skusenosť? či mam iba nizky prah bolesti :D teraz cakame čo a ako bude.... ak ste mali podobnu situaciu prosim o info teraz sa bojim embryotransferu (vraj bezbolestivý zakrok) ked som na tom teraz tak zle co bude potom ked ma ani neuspia 🙂 dakujem za kazdu spravu.

cookie29
5. okt 2020

Nemáš OHSS? Pozor na to. Zväčšené brucho, vracanie.... Ináč embryotransfer je bezbolestný. Ani nevieš.

alex5896
autor
5. okt 2020

je u mna vraj pravdepodobny preto mi naplánovali v dalšom cykle KET.... brusko mam ok, papam normalne len bolesti v podbrusku ked lezim som v poriadku ale ako nahle idem vstat boli to neskutocne chodim skrcena :D.... preto sa teraz bojim ako budem zvladat embryotransfer

cookie29
5. okt 2020

@alex5896 dávaj pozor na ten hyperstimulak. Čo sa týka KET, predpokladám že už Ti niekedy robili ster z krčka? To je asi take niečo. Fakt ani nevieš.

molly9991
5. okt 2020

nemas sa ozaj coho bat 🙂 Ket ani neviem ze som mala,ja som necitila absolutne nic potom 10min polezala a sla domov 🙂

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gladys_07
5. okt 2020

Odber vajicok ani potom som nejake bolesti nemala, akurat som skoncila s OHSS a na infuzkach, to bolo neprijemne. KET neboli ale treba mat uplne plny mochovy mechur. Ja som to pri jednom podcenila a to bola teda hrozna bolest. Poriadne predtym pit a radsej si chodit po troske odcikavat

mikasz
5. okt 2020

Prekvapivo pre mna bol horsi ten plny mechur ako samotny ket 😂🤷🏼‍♀️

alex5896
autor
5. okt 2020

nechapem preco ma byt plny mocovy mechur :D mam to v papieroch tiez poznacene ale nerozumiem preco :D este sa popytam ....

sandra151
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliet86
5. okt 2020

@alex5896 mne ohss nabehol v nedelu ked odber bol vo stvrtok. mozes mat bolesti aj z toho mnozstva vajicok. ja som mala len 6. vklad fakt nebolel to je uplne iny zakrok

cookie29
5. okt 2020

@alex5896 lebo im to narovna maternicu a lepšie sa vkladá. Zvykaj si... prvý tehu screening je tiež s plným mechúrom aby bolo dobre vidno. Ja som si myslela že tam tu dr ocikam keď mi pritlačila sondu 😜

mikasz
5. okt 2020

Hej kvoli lepsiemu obrazu maternice.
Inak mne potom tehu sono robili vaginalne az do dakeho 12tt, to som nemusela mat plny mechur nastastie.

23kika32
8. okt 2020

Ahojte žienky rada by som pripojila k vašej diskusii.
Ja som akurat teraz v stimulacii už dva týždne o týždeň by mali robiť odber vajíčok ... tak som zvedavá trochu sa bojím tej narkozi.. ale chcela by som sa opytat po koľkých dňoch od odobratia vajíčok Vám bolo vložené embrio.. a mali ste nejaké lieky ešte po odbere ? Ďakujem

mikasz
8. okt 2020

@23kika32 ja som mala predlzenu kultivaciu, takze ET som mala na 5.den po odbere. Od odberu az do ukonc.12tt tehotenstva som brala estrimax a progesteron

23kika32
9. okt 2020

@mikasz ďakujem pekne ... ja som dneska bola v helios a zvýšili mi dávku Menopur ... v pondelok mame aj pohovor s embryologom tak som zvedavá ako sa to bude ďalej vyvíjať ...

beellka
10. okt 2020

Ja som absolvovala IVF zaciatkom tohto roka. Mam polycystickee vajecniky. Bolesti som mavala len pocas stimulacie pred odberom a to vacsinou bolesti brucha pri moceni. Ist na zachod bolo utrpenie. Po odbere vajicok mi nasli nahromadenu tekutinu v brusnej dutine. Bolesti som uz ale nemala. Bol naplanovany KET v dalsom cykle. Menstruaciu som dostala asi 5.den po odbere. Zacala som druhu cast stimulacie ale tesne pred vkladom kvoli Covidu a nudzovemu stavu vsetko stopli a vklad som absolvovala az o 2 mesiace neskor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre