IVF stimulácia - komplikácie

4. mar 2021

ahojte baby, vy mi urcite poradite
som skoro na konci stimulky, ostava mi este 4 dni.. zasobu mam vraj dobru, ze bude aj 20 vajicok
velmi ma bolia vajecniky, je to normalne? moze to byt tym, ze sa zvacsuju pri raste folykulou? alebo to moze byt nieco zle, napr. nacinajuci ohss?
a mozu mi popraskat este pred odberom? alebo to je vylucene?

autor
4. mar 2021

🙏

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. mar 2021

@bambulienka25 dufam ze je to tym rastom folikul 🙄 .. jeeezis to snad nie🙈 dufam ze mi nepopraskaju

miirka123
4. mar 2021

Ahoj áno máš ich veľa to preto ja som mala 14 a boleli má posledné dni dosť vaječníky hlavne ani zohnúť som sa nevedela. Po ivf som mala OHSS.

Ale ber to pozitívne ze ich máš tak veľa a že nebudeš musieť cely tento cyklus ivf zasa absolvovať o mesic keby si mala len jedno a to náhodou nevyslo. Takto ti už potom budú len vkladať tie emryjka

Držím moc palčeky 🍀

autor
4. mar 2021

@miirka123 no pravda.. dakujem 🙏

miirka123
4. mar 2021

Ja som mala nejakých 15 folykul sa mi zdá možno viac a vybrali 14.
7 sa oplodnilo.
6 prežilo, krásne sa vyvíjali a sa zamrazovali kvôli OHSS po dvoch mesiacoch sme jedno vložili to nevyslo. Teraz sme si dali prvý krát KET že dáme dve vložiť. Museli však rozmrazit tri lebo jedno po rozmrazeni neprežilo a vložili teda dve, no a niečo sa uchytilo 5 týždeň 3000 (visc ako 3000 nepamätám si to cislo už a to mi dnes volala😂)hcg. Takze som strašne rada že sa nám podarilo viac vajíčok odobrať, oplodniť a aj pokusov mame viac 🙏🏼

A po odbere vajíčok mne veľmi pomohlo veľa piť piť piť aj keď sim bola každú pól hodinu na wc tak po každej návšteve záchoda som sa cítila lepšie. A po odbere mi povedala sestrička že prijímať veľa bielkovín a ak mame doma proteinovy prášok aj Shake si spraviť že bielkoviny veľa jesť treba. Tak my sme mali doma našťastie proteíny ktoré obsahovali vysoké množstvo bielkovín ale keby sme nemali asi by som po tom zákroku nešla zháňať bielkoviny po obchodoch. Tak ak môžem poradiť po ivf si zaobstaraj nejaký kvalitný proteín bielkovinovy ale proste bielko, zelenina a klasika zdravá 🙂 ale to pitie je veľmi dôležité aby ohss malo čo najmenší ohlas🤗

autor
4. mar 2021

@miirka123 waaauu super gratulujem z celeho srdca ❤️❤️❤️ nech si zdrava ty aj babetko🤞🍀🍀☺️
jasne, je lepsia mat viac vajicok, je vacsia sanca na uspech za kratsi cas.. to za tu bolest a stres stoji ❤️ snad sa aj nam zadari ako tebe🤞🙏☺️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre