Kedy počas stimulácie IVF ste mali prvé príznaky OHSS?

sonulienkas
16. mar 2010

chcela by som vedieť , kedy sa mi počas stimulky môže vytvárať OHSS , či je to ešte pred ETom po pichnutí Pregnylu alebo kedy vlastne,lebo mam z toho mierne obavy,diky 😉

maciatko31
16. mar 2010

OHSS sa ti moze vytvarat kedykolvek, pocas stimulky mozes mat nan silny nabeh, potom lekar moze zvazit podanie Pregnylu a zastavenie stimulacie.
Niektore baby mali OHSS po pregnyle, ine po transfere atd. Neda sa to vobec zovseobecnit.

maciatko31
16. mar 2010

Kazdopadne pocas kontroly v stimulacii sa takato vec uz moze prejavit. Mozes mat pocit, ze mas nan nabeh a pritom to tak byt vobec nemusi.
Ja som pri stimulkach mala nan nabeh vzdy, dokonca mi ich 2x stopli, a pritom som sa citila uplne super, vobec som to nechapala.

sonulienkas
autor
16. mar 2010

dik za odpovede,ja som totižto stimulovala na 1. IVF pred 7. rokmi a dodnes si pamätám na veľké bolesti podbruška ešte počas stimulky , nepamätám koľko dní presne som stimulovala , ale posledné dni som už ani poriadne nevládala chodiť kvôli silným bolestiam v podbrušku- asi mala som OHSS ? Vtedy som ani nevedela , že niečo ako OHSS vôbec existuje ,ani lekár mi nič nepovedal. ☹ Dnes večer som si pichla 7. deň Menopur a pociťujem slabučké bolesti bruška , tak preto tá nová téma. 😉

maciatko31
16. mar 2010

To ale naozaj nemusi znamenat, ze zacina OHSS. Pamatam si, ze mi raz doktorka vravela, ze niektore baby mali len zopar vajicok a nemohli sa pred OPU ani vystriet, tak ich vsetko dole bolelo, niektore /ako aj ja / mali cez 25, nabeh na OHSS a ani nevedeli, ze stimuluju.
Ked pojdes na najblizsiu kontrolu, tak na to upozorni, teraz mas urcite kontroly po 3-4 dnoch.

sonulienkas
autor
16. mar 2010

maciatko ,ja som mala vtedy 18 vajíčok. Teraz nechodím na kontrolu tak často ako vtedy. Na kontrole - UTZ aj odber krvi som bola 9 . 3 , od 10 .3 pichám Menopur , potom mi doktor kazal prísť až 15.3 , a teraz mam isť až v piatok 19.3 len na UTZ. Mne sa nevidí ,že tam chodím nejako často, no neviem.

lenkacar
17. mar 2010

ahoj soni já jsem měla první příznaky kolem 6dne stimulace a po OPU se to zhoršilo .. 😉

maciatko31
17. mar 2010

sonulienka to je dobre ze tam chodis casto, vsetky baby chodia rovnako casto a takto mas aspon istotu, ze sa to zisti vcas. Vela vie ukazat prave krv, takze neviem preco ta poslal na dalsiu kontrolu len na UTZ

pikusa
17. mar 2010

Tak u první stimulky příznaky žádné....a na utz před opu najednou dr.--stop,mnoho vajíček,OHSS,vaječníky zvětšené....a bylo....
U druhé jsem se toho zase bála,měla jsem minimální dávky a stejně jsem měla 23 folíků....hrozící OHSS,po OPU mi nebylo nejlíp,ale jednoho bojovníčka zavedli...
jinak na sobě krom tlačení v podbříšku jsem nic nepozorovala
teda 2 dny po OPU joooo,to my bylo ouvej.....

sonulienkas
autor
17. mar 2010

pikusa, takže aj napriek hroziacemu OHSS sa všetko podarilo-to je super. 🙂 Som zvedavá, čo mi povie doktor v piatok -idem na UTZ.

dorotka66
31. okt 2014

Ahoj baby, som po odbere a mám nábeh na ohhs tak mi pichli Solu Medrol. Neviete mi poradiť kedy sa má pichať? Neviem či ráno či večer. Dik

saxana15
2. nov 2014

Ahoj,ja som mala 2x stredny OHSS,takze vklad sa nekonal aby sa moj stav nezhorsil.preslo ma to az po menstruacii a zacalo asi 10 ty den pocas stimulacky,mala som vela vajok,ukrutne bolesti,problemy s dychanim,zvacsenie brucha,no uz to zazit nechcem.☹

lauri
2. nov 2014

@saxana15 ahoj saxana, ako sa ti to prejavovalo?
ja mam 2 dni po punkcii, bolesti riadne, brucho nafuknute...
zatial problemy s dychanim ziadne, zajtra by mal byt ET... ☹ som zvedava co mi dr. povie ☹
je nieco co mozem robit, okrem vela tekutin??

saxana15
5. nov 2014

@lauri vraj to odzneje samo,ked nedojde k transferu,lebo po ET sa ti stav moze zhorsit.pit vodu a nejest potraviny co nafukuju.u mna kazdym dnom vaásie brucho,pichanie,ani kychnut,ci zakaslat som nemohla,myslela som,ze prasknem,bola som doma,pobalena do nemocnice a pripravena na odsavanie vody z brucha ☹ fuj,zla skusenost.prichadzalo to postupne,kazdym dnom po stimulke,asi 10den.drzim palce,snad to uz horsie nebude.

lauri
5. nov 2014

@saxana15 nakoniec som ET mala v pondelok, dr.este skontroloval ultrazvukom tie loziska vody... vyzera to riadne brutalne, take cierne flaky v bruchu 😕
ale teda tvaril sa, ze to nieje dramaticke a ze by sa to malo zlepsovat... mam sa par dni setrit a vela pit 😕 takze PN pondelok az streda, zajtra sa musim rozhodnut ci mi ju ma predlzit, idem na krv, ale asi pojdem do prace... 🙂

inak me to cele zacalo az po punkcii, dovtedy pocas stimulky som nic nepozorovala 😕

a aspon mas mrazacikov, bolo to na nieco dobre??

saxana15
5. nov 2014

@lauri mam za sebou 3 IVF,6 vkladov,zial,neuspesne☹ mam este dvoch mrazacikov,do konca roka sa bude konat vklad,ak budem menstruovat ako mam,lebo cyklus mam po tych hormonoch nepravidelny.takze sa musim otrepat a nabrat sil.☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre