Ako to prebieha v centre asistovanej reprodukcie?

adik64
7. nov 2011

Už 2,5 roka sa s manželom neúspešne pokúšame počať dieťatko. Predtým som dlhodobo užívala HAK a mala som problémy s nabehnutím cyklu. Absolvovali sme už všetky možné vyšetrenia včítane endokrinológie, spermiogramu, folikulometrie, minulý rok som bola na laparoskopii. Skúšam aj alternatívne metódy - akupunktúru, jogu, bylinky a pod. Momentálne mávam pravidelné (myslím, že aj ovulačné) cykly, akurát v polovici sa objaví 1-2 dňové krvácanie. Môj lekár mi povedal, že ide o tzv. ovulačné krvácanie a je to v poriadku. Zároveň nám však odporúčal CAR. Dlho sme sa tomu s manželom bránili, stále sme mali pocit, že sa to podarí prirodzene, ale pomaly začínam uvažovať o tom, že by sme možno po novom roku skúsili. Chcem sa spýtať, ako to tam prebieha, ako často treba dochádzať, keďže najbližšie CAR je od nás 150 km a nemôžem si dovoliť príliš často vypadávať v práci. Takisto ma zaujíma aj finančná stránka liečby, niečo vraj prepláca posťovňa, ale ešte som nezisťovala bližšie info.
Vopred ďakujem za všetky odpovede 🙂

alica311
7. nov 2011

@adik64 Ahoj, ak sa Vám nedarí už takto dlhšie, neváhaj a objednaj sa, tam Vám všetko vysvetlia. Nedá sa takto povedať, koľko Vás to bude stráť, závisí od toho v čom je u Vás problém, môj manžel má zlu morfolu spermií, takže náša jediná šanca je umelé oplodnenie a bude nás to stáť okolo 1500 eur, takže dúfame, že sa nám to podarí na prvýkrát. Ale IUI je lacnejšie, však nemej úspešné. My sme do Caru začali chodiť pred mesiacom a už sme tam boli 3 krát, a januári nás čaká IVF a počas cyklu IVF môžeme rátať tak 6 -- 7 návštev.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre