Centrum asistovanej reprodukcie a obezita

vivi33
3. máj 2018

Už istý čas sa snažíme s manželom a dieťa a neúspešne. Rozhodli sme sa pre car ale mám obavy. Som obézna 😟😒 mám 164 a 93 kg. Momentálne chudnem už mám dole 15 kg. Toto je môj najväčší strach, áno viem musím chudnúť ale aj čas uteká a my už niesme najmladší

lilyianka
3. máj 2018

@vivi33 ja co som si vsimala v car tak niektore zeny myslim mali aj viac kg ako uvadzas ty...takze hlavu hore a netreba sa bat....hlavne sa najprv daj vysetrit gynekologom, muz nech ide na spg a potom uvidite co dalej

juliet86
4. máj 2018

A kolko mas rokov ty a manzel? Ide o prve dietatko? Mala si 15kil viac ako 93? Vies co sposobilo tu vahu? Pozri poznam obezne zeny co otehotneli a stihle co nie (ja🙂 ale isto obezita nie je idealny zaciatok. Chudni dalej men svoj zivot k lepsiemu svoje zdravie k lepsiemu aby si bola vzorom dietatku. Drzim palce

peta1223
4. máj 2018

@vivi33 ahoj ja mám podobné len ja meram 165 a váha 91 viem tiež bi som mala schudnúť ale brala som všelijaké tabletky na Ivf a popritom som priberala nevedela som ani ako som pribrala bo som ani dáko nejedla nechutilo mi vôbec a nakoniec zistím že som znovu pribrala presné tak hore hlavu sú obeznejsie žení nesme mi a niektorí ľudia to nevedia pochopiť že sa snažíme schudnúť ale proste sa to nedarí 😔😔😔

katusikkk
4. máj 2018

@lilyianka
Ja som teiz bola na IVF a mam pocit ,ze u nas urobia umele aj zene bez vajecnikov a maternice.
Bohuzial nasim lekarom velmi vonaju peniaze.
V zahranici robia robia aj BMI merania a ked ma zena vyssie,tak jednoducho IVF neurobia.
Aj ked osobne tiez neviem ci to s tym ma suvis,pretoze aj baculky su tehotne a napr.ja sportovec nic ☹

srnec
4. máj 2018

Keď je budúca mamička obézna, kvôli obsahu tuku v tele sa ťažšie vstrebávajú hormóny, ktoré sa musia počas prípravy a prvého trimestra brať. Preto šanca na úspech nižšia. Niekedy je preto lepšie začať liečbu neskôr, aj napriek pokročilejšiemu veku, než keď je pacientka obézna. Ale to najlepšie asi zhodnotí lekár.
Je veľa mamičiek, ktoré sú poriadne pri tele, ale tam je dôležitý rozdiel, že otehotneli prirodzene - čiže nemuseli vstrebávať zvonku podávané hormóny, ale telo ich produkuje samo.
No a napokon, lekárom (tým poctivým) ide nielen o otehotnenie, ale predovšetkým o zdravé, nerizikové tehotenstvo - pričom obezita so sebou nesie veľa rizík aj pre mamičku aj pre bábo.
Držím palce v chudnutí, poraď sa s lekárom a nevzdávaj sa, ani v chudnutí, ani v snahe o bábo!

vivi33
autor
4. máj 2018

Ďakujem Vám za podporu. Dnes sme boli v car, manžel má spermiogram ok, mňa lekár vyšetril. Objednal ma na priechodnosť vaječníkov genetické testy, hormóny, štítna žľaza atď. Spomenula som mu,že chudnem a že mám 15 kg dole. Až tak moju váhu neriešil. Odporučil podľa výsledkov len inseminaciu. Čo ma prekvapilo, tak Nemám maternicu ani vaječníky obrastene sadlom😀😀skôr to vyzerá na hormóny,s ktorými mám problém už roky. No uvidíme čo a ako aj podľa výsledkov

semisa
4. máj 2018

@vivi33 takto isto to mam aj ja. V care priatel ok, okrem toho mne zistili problemy s imunitou nizke amh a problemy s hormonmi ... mam 170 a 98 kg ale so mna to nejde ani za svet dole. Som uz zufala

vivi33
autor
4. máj 2018

@semisa aj u mňa to ide ťažko dole, ale jednoducho musím a samozrejme chcem!! Teraz keď som si čítala čo všetko to môže byť až ma zamrazilo.😑😶😓 Snáď to nebude veľký problém a budeme mať aj my potomka

semisa
4. máj 2018

@vivi33 drzim palceky ... no asi aj u nas to bude problem a mozem sa ta opytat ako si na tom s cyklom ? Ja po vysadeni HAK mam 25 dni krvacanie vkuse kazdy mesiac

vanda83
15. máj 2018

@vivi33 ahoj drzim palce s chudnutim! ja som schudla 15 kil a potom vysliel aj vklad. Ale doporucili mi v CAR schudnut. otheotnela som so 75 kg. Urcite vydrz a vyjde to!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre