Vyvolávaný pôrod pred termínom

kubkovamama
22. dec 2020

Baby,je tu nejaká mamina,ktorá v tomto blbokoronovom období bola hospitalizovaná pred termínom pôrodu kvôli vyvolaniu?Či je to bežné..nejak sa mi to nezdá.Ved pôrod môže prísť prirodzene kedykoľvek aj do 41-42tt?A ležaním na oddelení sa čo urýchli,keď doma môžem cvičiť,behať,trochu to podporiť.Ci je to teraz taká prax.

marci77
22. dec 2020

v BA na Antolskej je taky postup, ze sa caka 10dni po TP ...kazdy druhy den sa chodi do nemocky na pasy a lekar to vyhodnoti, ci sa ma babatko dobre....a az po tych 10dnoch ked nic, tak potom asi nastupuje hospitalizacia a vyvolavacky
ale mozno kazda nemocnica ma svoj postup ....
mozem sa spytat ktora porodnica vam toto nariadila?

sonnenshein
22. dec 2020

@kubkovamama Dovod preco Ti chcu porod vyvolat je aky?
Rodila som v 41+0tt v aprili, a ziadne vyvolavanie pred terminom nikto ani slovom nespomenul.

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@marci77 nenariadila,len odporučila dr,pretože budú dovolenky.🤦Že si ma tam nechajú už rovno z kontroly,vychádza mi to 7dni pred termínom.

sonnenshein
22. dec 2020

@kubkovamama Tak sa podakuj a supito domov.

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@sonnenshein prvý pôrod som mala v 42tt,nikto ma predtým nenahanal, normalne som iba chodila na kontroly.Druhy pôrod v 38tt tiež pohoda.Teraz som v 39tt,otvorená som už dlhšie,čo je ale normalne u treťorodičky,ctg v norme,žiadne kontrakcie,žiadne komplikácie.Takze som z toho trochu nesvoja.A samozrejme,že tam nezostanem(ak bábo nebude v núdzi)

c_est_la_vie
22. dec 2020

@kubkovamama kvôli dovolenkami by som si dieťa nenechala vyvolávať.
Vyvolavany pôrod je o dosť horší ako normálny. Ja som mala kontrakcie a pomedzi to obrovské tlaky do kostrce, nemohla som si ani sadnúť, ani ležať, ani stat- do epiduralu som strávila päť h v sprche. A to som prišla otvorená na 2.5 CM a po termíne.

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@c_est_la_vie ja som samozrejme rozhodnutá,že určite nie,dieťa pôjde kedy ono chce a isto nie pred termínom,len som zostala z toho tak zaskočená,že mi to doplo až keď som vyliezla z ambulancie a teraz nad tým nezmyslom rozmýšľam,že lebo sviatky,dovolenky,korona.Doma mám deti,čo ich nechám samé sa pásť týždeň-dva

kubkovamama
autor
22. dec 2020

Iba ma zaujíma ako to teraz v porodniciach prebieha,keď sa všetko zvaluje na koronu a sviatky.Ja že prídem na 8cm ako predtym,odrodim,odídem.😃

mogaa
22. dec 2020

@kubkovamama ono je možné že ak bude viac rodičiek tak ťa potom nemusí mať kto odrodiť.....veľa zdravotníkov je v karanténe, takže zálež koľko majú k dispozícií lekárov a koľko pôrodov očakávajú😉rovnako či v danej nemocnici fungujú "normálne" alebo už majú reprofilizované oddelenia čiže k dispozícií je menej lôžok....

dominikac321
22. dec 2020

@kubkovamama v KE je jeden pan doktor ktory si rad naplanuje podor vyvolanim aby ho nahodou nezavolali k porodu v noci ci cez vikend...

sejan
22. dec 2020

@kubkovamama prosím ťa o ktorú nemocnicu išlo? Lebo mne bolo toto povedané presne minulý rok. Termín som mala 29.12. a dr. Že nebudeme to zbytočne naťahovať. Tak som sa rozhodla pre inú nemocnicu. A malá sa nakoniec pekne vypýtala presne na deň... Preto ma zaujíma že či to nieje tá istá nemocnica

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@mogaa šak to,polka nemocnice je reprofilizovana..Ja normálne rozmýšľam ako zariadiť,že nestihnem dobehnúť a porodim doma😂Jednoducho som za prirodzený pôrod.Pokial nie sú komplikácie chcem sa vyhnúť dlhému pobytu v nemocke a čakať na vyvolanie.Cakat môžem aj doma

alchemilkazltozelena
22. dec 2020

@kubkovamama mne vyvolavali pred terminom.. ale v roku 2014.. doteraz som nepochopila ze preco 🤔 tie umele kontrakcie neprajem nikomu... to bolo nieco strasne 😥

basska_b
22. dec 2020

@kubkovamama Máš právo to odmietnuť. Keď ti podlomia psychiku a začnú do teba vŕtať, skončí to cisárskym 😐

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@basska_b tiež si myslím,lebo ležať tam týždeň a až potom vyvolávať,ved sa zbláznim.Co za ten týždeň doma v psychickej pohode by prišlo zrejme samo.Dufam,že aj príde,som 39tt,všetko je v poriadku,pre mňa dôvod čakať na pôrod doma.A keby aj vyvolávať,stačí prísť na hospitalizáciu v deň vyvolania,nie?

kotatko201
22. dec 2020

@kubkovamama ja som sice nerodila cez coronu, ale nikdy viac vyvolavanie... Prve som rodila normalne sice niekolko hodin, ale netrapila som sa bolo to vsetko v norme... Druhe my vyvolavali, nezdalo sa im na pasoch (malej sa hybat nechcelo - a to som bola v nemocnici viac ako doma) pred termínom a tie kontrakcie ani dychat, ani lahnut bolo to strasne, ziadna priprava trpela som, kontrakcie velka hroza... Nikdy viac... Radsej nebude babo... Druha vec je teraz ta corona, je ozaj vela zdravotnikov v karantene a tych malo co je su na covid oddeleniach asi si to tam potrebuju naplanovat, ale urcite treba nechat všetko na prirodu, prcek to vie sam.... Vela stastia

basska_b
22. dec 2020

@kubkovamama Ja by som argumentovala aktuálnou situáciou. Ešte náhodou za ten čas v pôrodnici nieco chytíš. Dve deti máš doma? A oni sú v pohode, matku im zobrať? Na to musí byť nejaký objektívny dôvod, zle prietoky, hroziace komplikácie, hroziaca veľká hmotnosť plodu alebo čosi... vymýšľajú, podľa mňa. Ja sa tiež hnevám na seba, že som sa nechala hospitalizovať. Pritom mi bol o 3 dni zle vypočítaný termín pôrodu. Ja som vlastne všetky moje deti rodila 10 dní po termíne. Pri prvej hospitalizácia, vyvolávanie, akútny cisársky. Pri druhej ma nechali na pokoji, všetko začalo prirodzene aj skončilo prirodzene, akurát bola veľká 🙂 4.5 kg. Ale šlo porodit bez problémov.

kubkovamama
autor
22. dec 2020

@basska_b chápem,že sú sviatky a korona,ale nepáči sa mi to už len z dôvodu,že konečne aj na sk je trošku zmena k lepšiemu v pôrodníctve a zvlášť moja dr.je taká alternatívna a "prírodná",že ma to dosť prevalcovalo.4,5kg malá medvedica,môj prvý bol tiež taký,po termíne a nikoho to netankovalo,vtedy by som možno aj privítala trošku tomu pomôcť.Teraz naopak.Citim,že je ešte skoro.Termin by aj sedel,no mám posunutú ovuláciu aj malé je trošičku menšie,cca o týždeň.Intuicia proste vraví nie.

basska_b
22. dec 2020

@kubkovamama Úplne súhlasím. Máš úplne právo odmietnuť hospitalizáciu kvôli vyvolávaniu pôrodu. Môžeš dokonca zmeniť pôrodnicu, hoc aj teraz. Nikto ťa so samopalom do pôrodnice nepoženie. Je to o komunikácii, argumentuj, pýtaj si dôvody. Si už rodila viackrát a také mamy už vedia, čo chcú a čo nechcú. Nenechaj to len tak 👍

diaalex
22. dec 2020

@kubkovamama áno, stáva sa to, hlavne pred Vianocami, aby lekárov “nerušili” a mali kľudne sviatky v práci ... rodila som 21.12. a 20.12. koho mohli dali sekciou alebo vyvolávali len aby ich mohli 24.12. pustiť domov a mať prázdne oddelenie

babydesire
23. dec 2020

Teda,toto je to nase sproste zdravotnictvo,a porodnictvo obzvlast..ako keby si dr a sestricky chceli "nadrobit" len aby mali cez sviatky pokoj ,, porod sa odlozit na neurcito neda ako odkladaju teraz niektore operacie, tak to radsej dajme skor,vsak je uz v termine tak co,decko sem decko tam,nech je klud 😤🙄

mina17
23. dec 2020

já som malá vyvolávaný pred termínom ale nie kôli pokoju doktorou bóže mali isť robiť za pás keď chceli na sviatky voľno 😏

kubkovamama
autor
23. dec 2020

No uvidím čo mi povedia priamo na oddelení,ale idem bez vecí a s tým,že po vysetreni hajde domov.Ak nebudem aspoň na 3-4cm a ctg bude o.k

pele
23. dec 2020

Mne to raz ponukal doktor, lebo sme boli dohodnuti a pochopila som, ze inak mi nepride na porod. Ale odmietla som a fakt neprisiel. Ale nelutujem. Tiez som pocula o vyvolavanych porodoch, ze su tazsie a bala som sa toho velmi. Takto som rodila, ked to prislo a musim povedat, ze porody boli znesitelne.
Inak pri prvom som sla do nemocky este v nevedomosti skor, nechali si ma tam, hoci som bola este len na dva cm otvorena, pichli mi cosi, "aby som si oddychla" - vraj - teda vobec som si neoddychla, celu noc som sa trapila s kontrakciami a ziaden postup, az nad ranom som sa zacala otvarat, myslim, ze si chceli oddychnut oni a rodit ma az rano. Takze by som si dala pozor a nedala sa hospitalizovat. Ked uz si tam, urobia si ako im vyhovuje. Pri druhom som bola doma, dokym sa len dalo vydrzat🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre