Spravili mi Hamiltonov hmat?

25. okt 2022

Baby dnes som 4 dni pred termínom. Bola som na poradni kde mi hovorila lekárka podľa vyšetrenia zospodu že krčok ma 1,5cm. Hovorila najskôr že krčok je zatvorený a po chvíli povedala že stade prestrčila prst a vnútorná bránka je otvorená. Hovorila mi ze ma to muselo velmi bolieť lebo to bolelo aj nu na prst lebo to je úzke. Myslite ze mi spravila Hamiltona ? Vraj dnes môžem mať krvavý výtok .

greta2017
25. okt 2022

Pokial viem s Hamiltonom ta musia oboznamit vopred a musis s tym suhlasit.

stastnamamana4
25. okt 2022

@greta2017 no mne ho spravili bez informovania, iba že spravil som vám, aspoň už porodite 🤦 dva dni bolestiach vykúpené konečne pôrodom 🙄

mamamasama
25. okt 2022

@greta2017 mali by, ale nerobia to. Lebo v slovenskom zdravotníctve sa lekár k žene často chová ako veterinár ku krave.

mamamasama
25. okt 2022

@autorka podľa všetkého áno. 😥

veronika3110
25. okt 2022

podľa mňa to nebol Hamilton... ved takto sa krčok vyšetruje normálne... a áno, je to bolestivé, lebo sa musí dostať prstom až ku krčku a skontrolovať ho.. preto môžeš aj trochu špiniť...
pri Hamiltone sa uvoľní dolná časť vaku plodových obalov od krčka maternice

autor
25. okt 2022

@veronika3110 ale povedala že prestrcila prst cez krčok až k vnútornej bránke nasilu tak preto ma potom napadlo že mi ho spravila

olvedicsilla
25. okt 2022

Mne to urobil doktor den pred terminom, ale spital sa ma ci to chcem☺️a pravdaze odpovedz bolo ano. Vecer som aj porodila.

veronika3110
25. okt 2022

veď tak predsa zistí, či je krčok tuhý, otvorený, zatvorený a pod... a okrem toho... ked ti to napadlo, mala si sa to doktorky opýtať... my tu môžeme iba hádať, neboli sme tam...
a na hamiltona tiež musíš mať dobrý nález.. krčok na 1,5 ešte nie je až taký hrozný, aby bolo nutné takto vyvolávať pôrod.. ale to je len môj názor

simsalabim
25. okt 2022

@stastnamamana4 aj mne ho urobili bez suhlasu ci informovania. Nasledoval dlhy, bolestivy porod.

patusss
25. okt 2022

@simsalabim detto aj u mňa.

tani777
25. okt 2022

@greta2017 to je take pekne,ze musia ta s tym vopred informovat..co vsetko musia a nerobia 🤷‍♀️ Ani mne nikto nic nepovedal,len som skoro kopla doktorku,jak ma "vysetrovala",ledva som sa postavila zo stola a ona mi zadrela,ze mozem krvacat,lebo mi "trochu podrazdila krcok"...ktory bol uplne zatvoreny...pol dna som nevedela od bolesti fungovat..takze asi tolko k tomu musia informovat 🤷‍♀️ Ja viem,ze si to myslela dobre,ale naozaj to je vynimka,ak lekar informuje zenu co bude robit,a nie oznami jej,co urobil..

greta2017
25. okt 2022

@tani777 tak to je fakt chore... 🤦🏻‍♀️

tani777
25. okt 2022

@greta2017 to je...a smutne 🤷‍♀️

whatever1
2. nov 2022

Nemyslím si, ze ti ho urobila. Mne ho robili 2 krat pocas jedneho dna. Dr prestrcila prst cez krcok a potom nim neprijemne hybala par sekund. To iste aj na porodnej sale. Tebe asi len kontrolovala krcok, ale asi dost necitlivo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre