Priečna poloha na konci 38. týždňa

moniqaaaaa
3. dec 2020

Baby, som na konci 38tt a dnes na poradni doktorka zistila,že malý je priečne:/ mali ste to niektorá a stihlo sa vám bábätko ešte otočiť? Má 3077g, zajtra mám konzultaciu v nemocnici, že čo ďalej...

albertka1980
3. dec 2020

@moniqaaaaa moja mala bola od 33 tt priecne a stale sa tocila, ale len hlavkou hore a potom zase priecne. Porodnik mo povedal, ze ak sa aj otoci, tak len hlavou hore. Netrufala som si na prirodzeny porod KP, takze som rodila sekciou. Ale mala som iba male brusko. Este sa malinky moze otocit

moniqaaaaa
autor
3. dec 2020

@albertka1980 Tiež by som KP nerodila, doktorka povedala, ze je málo pravdepodobné, že by sa ešte otočil, ale uvidíme čo zajtra povedia

anjelicek26
3. dec 2020

mne sa obaja synovia otocili fakt len tesne pred porodom, syn tyzden, druhy doslova v den porodu, takze mozne je vsetko. Tu vahu ber orientacne, takto velke babo sa uz tazko mera.

zubrienka1
3. dec 2020

moja druha bola tiez priecne, na poslednu chvilu sa otocila, ked som bola v nemocnici a planovali mi sekciu.

moniqaaaaa
autor
3. dec 2020

@zubrienka1 ďakujem, snáď sa drobec ešte umudri a zmení polohu.. zajtra mám ísť do nemocnice, nech sa rozhodnu, čo urobiť

moniqaaaaa
autor
3. dec 2020

@anjelicek26 hej, viem, ze je to plus mínus 500g.. ale je asi menší, keď sa vedel v 38tt otočiť 🤪

nevenka
3. dec 2020

@anjelicek26 no presne, s tou vahou...Ja som 37+6, pytala som sa, kolko asi cca vazi, tak mi povedal, ze to sa uz neda teraz merat, ze by to bola tipovacka a len sa pozrel na brucho a vravi, ze to je v norme 😅...Ja som velmi nizka, mam len 152 cm, ale prve 2 deti vazili necele tri kila. Toto tretie bude asi kusok vacsie. Ale pri druhom mu v porodnici podla sona "tipovali" o 500g viac 🤔😁

anjelicek26
3. dec 2020

@nevenka aj u mna prve mali robit cisarsky ze dieta 3,5 kila panva mala neprejde, mne nabehli kontrakcie, prisli mi pichnut epi a co bolo - mala sa narodila vydesenej anesteziologicke do ruk na druhe zatlacenie, takze asi tak. 2920g mala a nie 3,5 kila...

cibulka79
3. dec 2020

@moniqaaaaa Ja som 37tt,a synator bol najprv priecne,dalsi tyzden bol nozickami dole,a opat sa otocil ale hlavou dolu,tiez mam kontrolu v pondelok a som zvedava ci tak uz ostal🤣tiez mi bolo povedane ze uz sa neotoci a vidis robi si kotrmelce,takze vsetko je mozne😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre