Priečna poloha bábätka v 30. týždni tehotenstva. Čo je príčinou?

graziela
2. apr 2008

Ahojte babenky, dnes som bola po 6t v poradni a pri uzv dr. zistil, ze poloha babatka je priecna.
Naposledy pri uzv pred 6 tyzdnami bolo mimi koncom panvovym, takze tiez nie idealne. Kedze viem, ze poloha babatka sa do porodu moze este 100xzmenit, nechcem sa tym teraz nejako extra zatazovat. Podla dr. to teraz este nemusi sposobit neprijemnosti a kompl., pri porode vsak ano. Moje 1.mimi som rodila sekciou (z ineho dovodu- kvoli pre-eklampsii), moj dr. sa zatial k sposobu porodu nechce vyjadrovat. Hoci ked som bola v 20tt hospitalizovana v nemocnici kvoli placente praevia a este aj centralis, tak pan primar predpokladal opat sekciu, kedze o.i. beriem aj lieky na vysoky tlak.
Nemate alebo nemali ste niektora podobny problem, resp. skusenost s takouto polohou babatka? Co moze byt vlastne na pricine?
Dakujem za vase prispevky a prajem pekny den.

marse
2. apr 2008

ahojcek graziela, moja prva dcerka bola do 38tt priecne ulozena, 2t pred porodom sa mi otocila a to som bola uz pripravena na cisarak, este ma cas sa otocit, tak sa drzte a nestresujte. prijemne tehulkovanie zelam 🙂

graziela
autor
2. apr 2008

Ahoj Marse, a aj si to nejako pocitovala, ze mala dcerka priecnu polohu? Ja som doteraz stale nemala ani tusaka, aku polohu ma babatko, lebo raz ma kopalo dole do mechura, raz hore do rebier...A ani tvar bruska sa mi nezda nejako, zeby mi to islo do sirky...Co zasa vela bab hovori, ze ich to dost tlacilo na bokoch....Dufam, ze nas maly Jurko tam bude mat este dost miesta a casu,aby sa otocil trochu lepsie...Ako som spominala, ja som pripravena na sekciu, tak len aby ta poloha nebola komplikovanejsia aj pri cisarskom, bola by som teda radsej, keby sa otocilo.

aviril
2. apr 2008

Ja mám tiež hrozné obavy. Môj bol v 29tt ešte zadočkom dole, ja len dúfam, že sa pretočí do pôrodu. Nechcela by som cisarák.

jastericka
2. apr 2008

ahojky graziela: môžem Ťa trošku utešiť, moja beťárka bola priečne uložená do 33. týždňa, potom som cítila v brušku také silné rupnutie a to sa ona pretočila, na druhý deň sme mali ísť akurát na ultrazvuk a tam nám doktorka povedala, že už je pekne dole hlavičkou 🙂

Inak, ja som vedela, že nie je dobre uložená, hore pod prsiami som nemala takmer žiadne brucho, iba takú smiešnú ako keby pneumatiku v bruchu. Som si ju aj pekne vedela nahmatať.

Ja som prvé štyri mesiace tehu len zvracala, tak sa možno preto malinká tlačila dole, že jej to napínanie bolo nepríjemné, ale to si len ja tak vysvetľujem

graziela
autor
2. apr 2008

Aviril, zbytocne sa nestresuj, ved my to aj tak nedokazeme ovplyvnit. Ja som sa dr. pytala aj na nejake cviky, lebo som o tom pocula, ze to pomaha, ako napr. macaci chrbat a apod., ale povedal, ze treba to nechat na prirodu, a nezasahovat do toho. Takze len tym nasim drobcom pekne dohovarajme, nech si to rozmyslia, maju este par tyzdnov cas... 🙂
Ja som inac pri 1.tehu nebola vobec pripravena na sekciu a tak som sa po nej aj dlho zotavovala, hlavne psychicky. Teraz som uz ale pripravena skor na tej cisarsky, takze asi by skor zaskocil prirodzeny porod, aj ked ten som velmi chcela aj pri 1. tehu a zo zac. aj pri 2.tehu, kym sa mi neobjavili problemy s oblickami a vys. tlakom.
Preto ta chapem, ze by si nechcela cisarsky, a stale nechapem zeny, ktr. sa snazia si ho nejako po znamosti vybavit a pod. Ja to ale beriem teraz tak, ze nech je, ako ma byt, len nech nas drobcek a ja budeme zdravi, to je najdolezitejsie 🙂

dididi30
2. apr 2008

aviril aj moje je zadockom dole a teraz to vobec nieje dolezite, ak sa nepretoci do 34 to uz je hrosie to uz hrozi cisarak, ale aj tak to nieje iste, lebo mojej kamoske sa babo pretocilo pocas porodu, takze pohodka... 😉
jasteri, ja mam momentalne pocit,ze moje babo je tiez priecne, tak ale zajtra dam vediet, idem na sono 🙂

mien
3. apr 2008

ináč aj ja mám taký pocit, že moje bábo je priečne

lucia31
3. apr 2008

..ja som si do vcera myslela, ze je mimi zadockom dole, ale doktor ma vyviedol z omylu 🙂 hlavicku ma dole a tak tie stuchance do mecharu mi dava rucickami 🙂

mien
3. apr 2008

lucia super a kedy sa ti otočila

elise
3. apr 2008

babulky nebojte sa mne sa malý pretočil až den pred plánovaným cisárskym aj on bol do posledného dňa priečke tak mu to vyhovovalo asi najlepšie 😀 ale pretočil sa a rodila som uplne normálne🙂

mien
3. apr 2008

tak elise ty so bola pripravená na cisársky, ja ešte stále neviem, ako chcem rodiť. jeden deň by som chcela cisársym a potom na druhý deň zase prirodzene, totiž neviem čo chcem strašne sa bojím aj toho aj toho

elise
3. apr 2008

mien ja som sa strašne bála cisárskeho ale sesternica je lekárka a povedal mi že ked budem rodiť spinalom tak je to lepšie aj pre bábo aj pre mna a hned ho uvidím že by ona rozhodne do celkovej narkozy nešla a že teraz tie rezy robia tak že to vôbec nevidno a je to výhoda nenastrihnú ma . ja som sa na cisársky pripravoala 3 mesiace až som sa sním stotožnila ale dúfala som že sa malý pretočí správne a budem rodiť normálne🙂 prihovárala som sa mu a vysvetlovala som mu kde má mať hlavičku môžky a riťku🙂 a poslúchol ma 😀

elise
3. apr 2008

polohu kp som mala odzačiatku a potom priečnu až do poslednej chvíle kedy sa zvrtol hlavičkou dolu🙂

mien
3. apr 2008

no to je pekné, že ťa poslúchol, cítil, že sa jeho mamina bojí, určite je dobrý aj teraz

lucia31
3. apr 2008

mien, neviem, ona bola asi stale dole hlavkou, len ja som mala taky pocit, ze je opacne 🙂 .

elise
3. apr 2008

poslúcha a je to dobré babenko aj tvoje malinké ťa poslúchne len ho presviečajte aj s ockom 😉

mien
3. apr 2008

my ho presviečame stále, takže dúfam, že poslúchne a bude všetko ok

elise
3. apr 2008

jasné že bude musíš tomu veriť 😉 ja som to bral tak že prečo by bol hlavičkou dolu ked chce mať do posledného dňa pohodlie🙂

mien
3. apr 2008

a to voĺaako cítiš, keď sa ti mlaý otočí lebo ja napríklad riťku cítim kde má, ale hlavičku neviem

mien
3. apr 2008

môj manžel vraví, že bude s riťkou po mamine

elise
3. apr 2008

mien to sa mi v bruchu ked som sa nnho pozrela prejavovalo ako vo filme votrelec a cítila som to pretočenie

mien
3. apr 2008

no ja som to ešte nacítila, tak dúfam, že to bude čoskoro, ale ako som čítala, tak ešte mám čas, možno, že sa drobec rozhodne a prevalí tú riťku

elise
3. apr 2008

mien to určite do pôrodu času dosť🙂 takže heslo hlavičku dolu a riťku s nožičkami hore🙂

graziela
autor
3. apr 2008

Ahojte babenky,
tak to ja na rozdiel od vas, som ani predtym ani teraz absolutne netusim, kde co ma nas drobcek. Aj on sa dost vrti a pretaca, ale posl. 2 tyzdne, ked som si lahla na bok, som ho citila na oboch stranach bokov, tak to bol asi znak tejto priecnej polohy. No viacere babenky tu na fore spominali taketo pohyby, tak som myslela, ze je to OK,lebo oni mali babatka hlavickou dole. Este som to presne manzelovi hovorila, ze nie som sama, co tak citi pohyby.
No a okrem toho som videla vzdy taku vasiu vypuklinu na pravej strane od pupka, tak tam ma nas drobcek chrbatik, teraz to uz viem. Takze je mi jasne, ze tie kopance do mechura dava nozkami, tam to citim fakt intenzivnejsie ako do rebier. Len potom nechapem, cim dava kopanceky do rebier, zeby prave vtedy bolo otocene nejako inaksie?
Inac, neviem si predstavit, ako tam to chudatko musi byt stlacene, ked je takto priecne, ved tam musi mat tak malo miesta...Este sikmo keby bolo, predsa len to je nieco ine, ale takto uplne kolmo na os chrbtice...

elise
3. apr 2008

graziela malý tam bol v brušku tak že ja som na vonok mala brucho ako pri dvojičkák tak sa tam rozťahoval 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre