Priečna poloha dieťaťa v 32. týždni

vahcaac
8. jan 2022

Baby, som v 32 týždni a malý sa pretočil do priečnej polohy. Mate skúsenosti s touto polohou v treťom trimestri ? Otočilo sa vám ešte malé? Ja sa ani tak nebojim cisárskeho, ako všetkých tých komplikácií, čo môžu nastať pri priečnej.

Ďakujem dopredu za odpovede na otázku ❤️❤️❤️

marci77
8. jan 2022

@vahcaac moja mala tak bola do 37tt, uz som mala vsetko vybavene, dohodnute na cisarsky ....prisla som do porodnice ako sme sa dohodli, bolo to v 38tt, urobili rychle sono a babatko uz bolo dole hlavickou
vobec neviem, kedy sa pretocila, necitila som to
poslali ma potom domov a cakalo sa na prirodzeny porod, aj sa to podarilo, po termine 5dni sa mala vypytala

a ake komplikacie mozu nastat v priecnej polohe? esteze som si vtedy o tom tolko necitala😅
lekari iba vraveli, ze teda cisarsky bude musiet byt, inak som nemala ziadne komplikacie

vahcaac
autor
8. jan 2022

@marci77 moj doktor chce, aby som teraz častejšie chodila na vyšetrenie. Môže to vraj spomaliť rast dieťaťa, predčasný pôrod, je tam vraj vyššie riziko prasknutia vody a ešte aj placenta môže prestať skôr vyživovať

marci77
8. jan 2022

@vahcaac aha, mne nikto nic takeho nehovoril, a na poradne som chodila standardne ako ostatni, ani v nemocnici na antolskej to nevideli ako problem
moja sa narodila potom spontanne, mala 3850g a 51cm

fifina75
8. jan 2022

@vahcaac ahoj dcéra bola taktiež priečne uložená v 36tt taktiež som si vybavovala vyšetrenia pred cisárskym, potom som doma začala "cvičiť" mačací chrbát (neviem či to pomohlo, čítala som to na nete) a nakoniec sa pretočila hlavičkou dole a narodila sa o týždeň skôr spontánne. O komplikáciách v prievnej polohe som nikdy nepočula.

natka16
9. jan 2022

@vahcaac Ja som mala dcerku hore hlavickou skoro cele 2 mesiace pred porodom..obcas sa otocila, ale vacsinou bola takto a vsetko v poriadku. Narodila sa cisarskym, ale problemy neboli. Drzim palce🍀

babyjune
9. jan 2022

Moja bola tak otočená az do konca, takže som mala plánovaný cisársky. Nesledovali ma viac ako ostatné tehulky a malá nemala žiadne problémy (3.3 kg a 53 cm). Neviem naco ta tak strasia zbytočne.

fok
9. jan 2022

@vahcaac ahojky mne sa babo otočilo dolu hlavičkou až cca v 36tyzdni. Dovtedy bolo striedavo priečne a KP

7rebeka11
9. jan 2022

Mne bola v priečnej polohe takmer celé tehu, tlaky som mala riadne, dvaja lekári tvrdili, že veď sa pretoči ešte, ale nie... žiaľ sa to skončilo v 34tt predčasným pôrodom

adrbat
9. jan 2022

@vahcaac Známej malý sa v 32tt otočil nožičkami dole ale potom sa vrátil do správnej polohy a všetko v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre