Pôrod s koncom panvovým

soni111
17. sep 2020

Ahojte rodila alebo ide rodiť niekto bábätko ktoré je otocene kp ?? Ja by som veľmi nechcela a radšej som za sekciu ..:/

katulka027
17. sep 2020

@soni111 ja som mala synceka kp.a odrodila som normalne

ckatka
17. sep 2020

Svagrina mala prvé kp, rodila v bystrici a v pohode. A druhe tiež kp chlapca...to isté.

soni111
autor
17. sep 2020

@katulka027 a všetko v poriadku??nechceli robiť sekciu ??

alzbetka71
17. sep 2020

Aj ja som mala 3. Pôrod kp a bez problémov, boli tam dvaja doktori, ale pôrod prebehol rýchlo a dobré ale je pravda, že moje pôrody boli rýchle a dobré všetky. Nie však bezbolestné

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima1
17. sep 2020

Ja som si dala teraz pri druhom maleho otocit. Kp by som nesla rodit. Keby sa nepodaril obrat isto by som trvala na sekcii

alzbetka71
17. sep 2020

@ayanamirei u mňa ok ako som písala bol to 3. Pôrod a keď môžem porovnať tak ten stav po bol najlepší sedela som hneď na druhý deň.

soni111
autor
17. sep 2020

@alzbetka71 u mňa je to prvý pôrod...tak neviem no bojím sa komplikacii vraj sa môže zaseknut alebo zadusit pri pôrode ak ide posledná hlavička

mima1
17. sep 2020

@soni111 a tak este stale mas cas aby sa babo otocilo same. Ja som vystihla uplne ze poslednu sancu na manualne otocenie. Inak by mi ho uz nerobili. A ak by som cakala prve isto by som nerodila kp. Fakt radsej sekcia.

alzbetka71
17. sep 2020

@soni111 držím palce

janulkama
17. sep 2020

@soni111 je to tazsi, prvy som mala KP, druhy hlavickou a teda hlavickou bolo rychlejsie a menej bolestive. Ale vydrzala som a bola som rada, ze som nemala cisarsky

soni111
autor
17. sep 2020

@mima1 áno aj ja som radšej za sekciu so spinalkou lebo fakt mám strach keďže je to prvý pôrod a o jedno bábo som už v 20 tt prišla..:/

soni111
autor
17. sep 2020

@janulkama prečo si bola rada že si nemala cisarsky??

janulkama
17. sep 2020

@soni111 len kvôli tomu, ze ked som videla, ako tie mamicky chodili ubolene. Ale po pravde, keby ze viem co ma caka, urcite by bol cisarsky. Nebolo mi vsetko jedno vtedy.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alzbetka71
17. sep 2020

@soni111 lebo sekcia je operácia je to bolestivé treba rátať s pomocou aj po pôrode ja som tiež bola rada že som porodila prirodzene. Ale bezpečnosť bábätka je na 1. Mieste ak by bolo treba určite by som to vydržala, dôverovala som lekárom

alzbetka71
17. sep 2020

A ešte napíšem ze pôrod kp je zrejme rizikovejší, ja keď som tak rodila boli tam 2 lekári čo vôbec nie je bežné, a kopec iných ľudí a aj syna chodili stále obzerať, stále mu kontrolovali vajka , či sú v poriadku.

mima1
17. sep 2020

@soni111 u nas v TN mi napr povedali ze ak by bolo babo velke ze idu radsej urobit sekciu ako rodit kp. Moj mal bez par g 4kg a to mi povedali ze uz radsej sekcia. Uz aj ked ho otacali bol velky aledva sa im to podarilo.
Ale snad sa rozhodnes spravne drzim palce

katty2012
17. sep 2020

@soni111 urcite cisarsky

soni111
autor
17. sep 2020

@katty2012 budem na tom trvať ak sa dovtedy neotoci

zuzka1117
17. sep 2020

Ja som mala chlapca otoceneho kp a automaticky som išla rodiť sekciou,lekári ani neuvažovali o prirodzenom pôrode.

katulka027
17. sep 2020

@soni111 mne ho vyvolavali v den terminu,ale mala som aj urobene vysetrenie na cisarsky keby bolo treba.maly mal 2.950g tak preto ze skusime normalne.bol to prvy porod kp,druhy som mala normalne hlavickou,a otocila sa nastastie,lebo aj ona bola kp.

katulka027
17. sep 2020

@ayanamirei tak u mna to bol rozdiel prvy kp a druhy normalne.pri druhom porode som na druhy den chodila akoby som nerodila,co pri kp som si nesadla dobry mesiac.ale tak kaslat na bolest.dolezite je zdrave babo 🥰

ayanamirei
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katulka027
17. sep 2020

@ayanamirei praveze porod bol rychly..rychlejsi ako druhy 😄 len to hojenie bolo dlhsie

evitka83
17. sep 2020

@ayanamirei mas to jedno, lebo zadok nie je vacsi ako hlava a este k tomu je makksi.stav “podvozku” skor zavis od elasticity tjaniva. Dceru som rodila rodiĺa hlavickou 3300 a syna kp 3700 pred pol rokom a subjektivne to bol pre mna lahsi porod ako s prvou dcerou. Pri KP je rozhodujuca poloha noziciek. Pokial zasahuju do porodnych ciest alebo su priecne, robia CS.

katulka027
17. sep 2020

@evitka83 presne tak porod bol pre mna tiez lahsi s KP

zuzanockamt
17. sep 2020

@soni111 ja som sa pred 38mimi rokmi narodila KP úplne v pohode a rýchlo...mama bola prvorodička po 30-ke...na tú dobu už stará 😂

natka16
17. sep 2020

..ja som trvala na sekcii aj ked ma primar velmi prehovaral..no nedala som sa..bala som sa tych rizik. Otacat som si babo nenechala, neodporucal to ani moj gyn., je to riziko..brala som to tak, ze ked sa dietatko neotocilo tak malo na to nejaky dovod (napr. omotana snura). U mna bola hlavickou hore skoro 2 mesiace pred porodom, netocila sa hore dole..
A sekcia bola uplne v pohode, nic som necitila (ani injekciu do chrbta)..a aj zotavovanie fajn..prve 3 dni to dost bolelo..po tyzdni som ale bola uplne v pohode..nepotrebovala som ziadnu pomoc..

Drzim palce🙏🙂

eriksonka1234
17. sep 2020

@soni111 ja som rodila sekciou syna KP, ak by išiel normálne, neprežil by, keďže bol zakliesneny, omotany pupocnik a klesali mu už ozvy. Trvala by som na sekcii. Kamoška rodila KP tiež syna a zlomili mu klucnu kosť. Povedali jej, že čaká malé dievcatko a narodil sa syn s hmotnosťou 4500g. Načo riskovať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre