Pohyby v 32. týždni

eevicka83
24. aug 2013

Ahojte maminky cakatelky alebo uz maminky... uz som tu aj pisala ohladne pohybov babetka ale neda mi musim sa opytat.. Moje dietatko v brusku je od zaciatku menej aktivne.. bolestivy kopancek alebo natiahnutie som mala len par krat... stale cakam na nejake riadne silnejsie pohyby ale ta moja mala ma tak stresuje ze sa hybe stale menej a menej... a teraz je to uz 4 den co sa len malinko vypuci ale fakt malinko a to je vsetko..kopance som ja nejake velke nemala lebo mala bola doteraz podla sona vzdy KP tak to bude asi tym... stale ju citim len okolo pupka a trosku vyssie ale tolen tak trochu sa pomrvit..neviem ci to staci alebo co ale je to stres ked neviem ci je to o.k. hybe sa malo aj ked sa najem cohokolvek, napijem alebo lahnem sadnem to je jedno nic na nu neplati ... mali ste niektora taketo babetko ?

sense
24. aug 2013

@eevicka83 ja som mala placentu vpredu a malu som citila slabo niekedy aj vobec chodievala som potom pravidelne na ctg a tam bolo vsetko ok, hybala sa sice malo ale hybala a ja som nic necitila chvilami len take steklenie a mala aj malo miesta skoro lebo som mala aj celkovo male brucho

martina364
24. aug 2013

neboj to sa este zlepsi ked bude vecsia..ja moju citim niekedy viac niekedy menej..prva dcera bola ovela viac aktivna 😀 zaklad je ,ze babo citis.. 🙂 ak mas pochybnosti tak sa opytaj v poradni

siilviia
24. aug 2013

Ahoj, ja som prvorodicka a som v 38tt a nikdy som nemala bolestivy kopancek, az teraz je to trochu neprijemne ked sa pretaca. Myslim, ze ked citis pohyby aj slabe tak by to malo byt v poriadku.mozno je ulozena/y viac v tebe takze pohyby citis menej.
Alebo si skontroluj ci sa pohne 10x za hodinu.

eevicka83
autor
24. aug 2013

@siilviia 10x za hodinu ale 1 x za den?no to neviem..skor 10x za cely den ale iba vypucenie..

eevicka83
autor
24. aug 2013

@sense a v akej bola polohe? Dole hlavickou? Lebo moja zatial na sone vzdy sedela zadockom a sa mi zda ze stale sedi lebo citim mrvenie dole..ale ja kopanceky necitim iba mrvenie a hmyrenie a vypucanie ..

sharlotta
24. aug 2013

@eevicka83 nemas placentu vpredu?Alebo aj ked si trosku viac pribrala,tak su pohyby tlmene. Skus sa este opytat svojho lekara,alebo na gynda.sk

sense
24. aug 2013

@eevicka83 od 28tt bola dolu hlavou resp tak viac sikmo ale dolu hlavou lebo som citila jej nozky v rebrach na pravej strane 😉 ....ale neboj pokial citis co i len slabe pohyby a aspon raz za 24hodin tak je vsetko ok....

siilviia
24. aug 2013

No ja som napisala 10x za hodinu, lebo som to tu uz viac krat citala.

eevicka83
autor
24. aug 2013

@sharlotta pribrala som 8 kg asi a predtym som bola normalna tenka.mam aj foto.praveze mam pocit ze mam malu v bruchu uplne natlacenu ide mi len doprredu a je take velmi pevne iba ked si lahnem je volnejsie...inak ma az taha...koza na bruchu.a placentu mam vraj vzadu.

katren
24. aug 2013

@eevicka83 ked mas pochybnosti vyber sa k dr. 😉 aj ked len zbytocne, ale budes vediet ako sa ma a mat srdce na mieste 😀

majca1581
24. aug 2013

ja mam tiez taky podobný problem ..v 27 tyzdni kopalo na zbesnenie a cim dalej tým ma kope menej ...ale davam si pozor na to aby ma kopalo denne alebo aspon vypucalo telickom 😖

anicka246
24. aug 2013

@eevicka83 nie nie myslí sa to tak že10 pohybov za 2 hodiny je ok, že vraj.. nie 10krát za deň, ale aj to podľa mňa nemusí byť to sú len dáke štatistiky takže to nemusí byť 100%

eevicka83
autor
24. aug 2013

@majca1581 no ved aj ja si davam pozor aby som ju citila denne, myslis ze staci ked citim to vypucanie?? som len v 32tt ale ja mam brucho len dopredu a mam pocit ze je uplne take naspanovane a zaplnene... moze byt ze tam nema tolko miesta ?? tak aj tebe sa viac menej vypuca?? a casto ? a v noci ?

sharlotta
25. aug 2013

@eevicka83 kludne moze byt,ze ma malo miesta. Ja mam skor opacny problem.Dostavam take kopance,ze niekedy.az vyskocim. Mozno budes mat kludnejsie dietatko.

eevicka83
autor
25. aug 2013

@sharlotta no to ti poviem ze bud rada...hned by som s tebou tie kopance menila..

sharlotta
25. aug 2013

@eevicka83 kazdy ma svoje... 😒 Mna ked dcera tak silnejsie kopla, tak mi preskla voda, takze ani ja nie som kludna, aj ked podladoktorov si vraj dieta same pohybmi nemoze roztrhnut plodovy vak, tak...mne sa to asi stalo. 😅 Chod v pondelok za svojim gynekologom, nech sa na to pozrie a budes vediet. Pre tvoj klud.

majca1581
25. aug 2013

@eevicka83 Evi ty uz mas 2 deti ako pozeram na fore ..a tamtie tehotenstva boli ake ?? nepamatas si ?? moje sa tak vypuca ale co viem že musime citit nejake pohyby ..tiez sa bojim lebo je to take zo dna na den to citim menej ...ale može mat malo miesta a taktiež tak natocene že to necitime...a ked sa ta smiem spytat ako ho mas natocene ?? lebo moje je stale nozkami dole 😒

eevicka83
autor
25. aug 2013

@majca1581 no inak aj moja bola zatial vzdy ritkou alebo nozkami dole...vzdy na kazdom sone a myslim ze este stale je lebo ja hore nemam kopance..ked sa vypuca tak len v okoli pupka a potom nieco slabe citim aj uplne dole...netusim kde ma nohy a preco s nimi nekope...alebo je natocena smerom dovnutra? Neviem. O 3 dni idem na sono tak ti poviem.dufam ze bude vsetko o.k. ale tak aj tebe sa tak len vypuca? A casto? Mas velke brusko?lebo mne sa zda ze nie velmi skor iba dopredu a mam pocit ze je tam dost napratana..

eevicka83
autor
25. aug 2013

@majca1581 mam dve deti ale bojim sa aj tak..prva mi menej kopala ale uz si nepamatam ci takto alebo viac...druha kopala tak akurat ale tiez si nepamatam ze by to kopanie bolo silne ale bolo castejsie lebo som sa nestresovala s pohybmi..

majca1581
25. aug 2013

@eevicka83 pytam sa preto lebo ked mas dve detičky tak ze ci si nepamatas ako to bolo pri nich , nie preto ,že teraz sa o tretie nemusis bát 🙂 tak ako si napisala napuca sa okolo pupka , sem tam nejaky pohyb zacitim dole cize viem ze ma dole nozky lebo sem tam ma kopne ale nie je to caste a mam uz väčšie brusko pretoze som v 35 tyzdni uz 😀 v prvom rade sa neboj nestresuj moze ta kopat aj dnu preto to tak necitis aj mne to tak lekar povedal ale pohyby citit musis ...upokoj sa lahni si aj ked to mas asi tazsie ked mas doma 2 deti a mozno budes cittit. skusala si to uz ?? inak ja tak niekedy ho zvyknem budit tak ze jemne natrasiem z bruskom alebo rukou poposuvam po bruchu a ono sa zobudi a vtedy sa vypuca kusok ma pokope 😀 mozno to bude riadny spachtoš 😀

charlie1980
25. aug 2013

eevicka83 Mozem povedat, ze aj ja mam pomerne male brusko, tiez mam pocit, ze maly je tam uz celkom napraskany a pohyby su sice zriedkavejsie, Ale o to inzenzivnejsie. Sem tam ked lezim na chrbte, tak mi ustedri aj riadny kopanec! Inak je to skor vypucanie a natahovanie pocas celeho dna. V klude je len vtedy, ked spim, aj to len na chrbte, na boku mu to asi velmi nevyhovuje, lebo zacne kopat o dusu. Ale myslim, ze je to velmi individualne, neznepokojuj sa, lebo aj tak s tym nic nevyriesis. Treba dufat, ze vsetko dobre dopadne a budeme mat zdrave detusky. Kazde dieta je rozdielne aktivne, aj v brusku, aj na tomto svete, tak si uzivaj posledne tyzdne😘

eevicka83
autor
25. aug 2013

@majca1581 no ja ju citim zase ale sa cudujem ze malo a jemne...boli dni ked sa vypucala intenzivne a tak silnejsie ale teraz sa vypuca slabo a nie casto.. tak ja sa bojim lebo neviem dokedy je to normalne a ako by som zistila ze treba ist k dr..same zle veci pocuvam v tomto tehu ci z novin alebo od ludi tak aj preto chcem aby som nic nezanedbala..preto sa tu aj pytam.strasne som zvedava v akej je polohe a kde ma nozky v stredu najpozdejsie idem k dr. na velke sono...

majca1581
25. aug 2013

@eevicka83 och tak ked sa hybe je to dobre aspon ja si myslim ked ides v stredu na sono tak dufam ze dovtedy nech ju citis ...viem co prezivas aj ja mam strachy a tiez som tu raz davala taku temu že sa bojim bolo to asi v 27t že sa malo hybe ale tato ti to poviem ženy ti poradia ale aj ta riadne zostresuju a sama urcite vies že stres je povazovany za najhorsieho činitela v tele...bud hlavne bez stresu a kludne uvaz co je potrebne a spravne ...ja sa tiez bojim som prvorodicka neviem co ma caka a tak ale nejako to snad zvladneme sme nejake zenske a babetka budu v poriadku mysli pozitivne 🙂 ak mas naozaj že strach tak chod na sono uz zajtra je pondelok a tak budes pokojnejsia

eevicka83
autor
26. aug 2013

@majca1581 este jeden den a idem na sono ..ale aspon dnes uz bola aktivnejsia..tebe kope teraz dost alebo ako citis pohyby v 36tt? A je hlavickou dole uz?

majca1581
27. aug 2013

@eevicka83 a tak kope vcera bolo aktivnejsie tak davam bacha ale dole hlaviskou este nie je 😀 ale verim ze sa otoci a ked nie tak pojdem sekciou ,nevadi 😀

majca1581
27. aug 2013

@eevicka83 potom daj vediet ako si dopadla na sone 🙂

sharlotta
28. aug 2013

@eevicka83 chcela som ti napisat, ze u mna sa tiez pohyby spomalili teraz za posledne dni. Tiez uz sa len akoby natahuje a vypuci a uz len sem-tam kopne. Ako si dopadla na sone?

eevicka83
autor
29. aug 2013

@sharlotta
@majca1581
Pisem ze podla sona este neviem nic lebo v utorok ma hrozne bolel zub takze v stredu som musela ist rano hned k zubarke a kym som to vybavila bolo 11.00 odniesla som deti k starkej a ked som zavolala sestricke od gynekologa tak ona mi oznamila ze dr. prave odisiel... ☹ si viete predstavit ako som bola nervozna ale nastastie aspon mala to nejak vycitila asi a ona sa normalne viac hybala tak som potom bola kludnejsia.. dufam ze jej tie pohyby ostanu take aktivnejsie trochu lebo to sa neda porovnat s tym co bezne robi...na sono idem zajtra hned rano..tak potom napisem

eevicka83
autor
30. aug 2013

@sharlotta
@sharlotta bola som na sone dr. povedal ze vyzera byt vsetko o.k. akurat mi trochu nesedelo ze vsetky rozmery boli na prebiehajuci 33tt iba obvod bruska len na zacinajuci 31tt neviem ci to moze byt lebo doteraz mala vzdy brusko najvacsie 😀 ale tak moze byt ze aj zle pomeral..

sharlotta
30. aug 2013

@eevicka83 mne dr. hovorila, ze obvod bruska je najnepresnejsi udaj, lebo je makke a dietatko ho moze bud vypucit, alebo stiahnut. Som rada, ze je vsetko ok 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre