CTG vyšetrenie - pásy

katinka041
10. júl 2021

Ahojte. Som v 36tt, všade píšu, že od tohto týždňa sa chodí na pásy. Mne sak moja doktorka povedala, že už na toto vyšetrenie neposielajú pacientky s bezproblémovým tehotenstvom. Máte s tým skusenosti? Príde mi len zvláštne že som o tejto novinke nikde nečitala.

petamich
10. júl 2021

ani u nas sa nechodi - bola som prvykrat teraz v 40tt 🙂 ked je bezproblemove tehotenstvo tak, ze objednavaju az na termin

andula1988
10. júl 2021

@katinka041 aj ja som bola az v 40tt na termin

jaga18
10. júl 2021

V NZ o tom asi nevedia, ja chodím od 36tt 🙂

doda26
10. júl 2021

@katinka041 fuha no ja som tiez chodila od 36tt na pasy a pokial viem tak aj kopec znamych, neviem o tom, ze by nejaka isla az na termin 😳 sice ja som do 38tt na to chodila k mojmu gynekologovi len on CTG ma v ordinacii...ale minule v nemocnici bola baba co bola v 36tt a isla so mnou na pasy...

doda26
10. júl 2021

@katinka041 ale popravde neviem aky to ma vyznam 😂 sak pokial zena citi pohyby a na sone je vsetko v poriadku vratane prietokov tak mi to pride zbytocne

krisstinkaa
10. júl 2021

Ja som mala bezproblémové tehotenstvo a od 36tt som chodila do nemocnice v ktorej som chcela rodiť na pásy + sono

dejna_
10. júl 2021

@katinka041 ja som rodila pred 2.5 rokmi na kramaroch a ja som chodila na pásy každý týždeň ..nebola som riziková ale mám nadváhu tak lekár povedal že pre istotu 🤷

miskamilka
10. júl 2021

Ano, rodila som pred 2 tyzdnami (BA) a prvykrat som isla na pasy den po termine, potom o 3 dni a o dalsie 2 dni som porodila 🙂 pred 4 rokmi som chodila 1x tyzdenne od 36tt. Takze ano, uz to zrejme nerobia kazdej od 36tt ako kedysi.

mikasz
10. júl 2021

Ano, pred 3r som chodila od 36tt kazdy tyzden, ale kamoska co rodila v decembri tyzden pred terminom, tak ctg ani nestihla, ze posielaju az v 40tt, iba ak sa im nieco nezda, tak skor

izabela181
10. júl 2021

Tak ja neviem, mna neposiela doktorka nikam, pasy mi robí u nej v ambulancii od 36 tt 🙈 a to mám všetko bezproblémové, aj záznam z ctg vždy pochváli že je super 😂

barus26
10. júl 2021

@katinka041 teraz počas korony sa v niektorých nemocniciach nechodí. Až v termine

katinka041
autor
10. júl 2021

Ďakujem pekne za odpovede 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre