Určenie pohlavia v 17. týždni

hadim
26. máj 2015

Ahojte rada by som sa spytala ci sa niekto stretol uz s tym ze doktor mu povedal v 17 tyzdni ze na 80 percent to bude chlapec a nakoniec to bolo dievcatko..Mozu sa mylit ? robila som si test z mocu na urcenie pohlavia ale uz taku sprostost neurobim,...4 mesiace som bola v nadeji ze budeme mat dievcatko , vymyslene meno a vsetko a dnes mi na 2D UTZV doktor povedal ze to vyzera na 80 percent chlapec lebo je tam nejaky vycnielok, ktory baby nemaju..Ale pocula som aj take ze sa castokrat mylia..
Viem ze je podstatne ze dieta je zdravucke ale to ako zamavaju city s vami nakoniec ked ste v domnienke ze dievcatko tak to vobec neni prijemne..Rada by som sa podelila s Vasimi skusenostami...

Dakujem

anetkaadamko
26. máj 2015

chlapec býva istý......u dievčaťa sa dá pomýliť......ale myslím, že v 20 na Morfologickom ti povedia už na 100%......chlapci sú tiež super....a mávajú super vzťah s mamami 🙂

salsa82
26. máj 2015

@hadim Mne pri prvom synovi moj gynekolog hovoril, ze to vyzera na dievcatko, az tri tyzdne pred narodenim potvrdil chlapca. Ale nastastie som mala pokupene len neutralne vecicky 🙂 . Chlapcekovi sme sa potesili rovnako, ako by sme sa tesili z dievcatka.
Pri druhom tehu sme boli okolo 20tt za MUDr. Grochalom v MT na morfo ultrazvuku a ten hned povedal chlapcek. Aj mame chlapceka.
Teraz som znova tehotna v 26tt a v 17tt videla lekarka dievcatko. Potom v 20tt tiez MUDr. Grochal potvrdil na 100% dievcatko. Este nam aj vysvetloval, preco je to urcite dievca. Tak som sa tesila, ze po dvoch zbojnikoch bude princezna 🙂, no moj gynekolog na schladil, ze na 100% je to az po narodeni...... a ja by som sa uz taaaak rada vytesila z babskych veciciek 😉😀

hanka_april
26. máj 2015

@hadim uz v 12tt mi povedal, ze to vyzera na dievca a bolo 😀 😀 😀 neviem, ci si len robil srandu a vyslo to, alebo je naozaj taky macher 😀 😀

katrinka8
26. máj 2015

@hanka_april - ahoj, oni to vedia tak skoro len na základe nejakých meraní (rozmerov častí tela, neviem presne čo merajú), ktoré sa zvyknú líšiť u chlapcov a dievčat. Keď má doktor dobré sono, tak mu to vie dobre pomerať - takto mi to vysvetľovala švagriná, jej to tak robil už pri 2 deťoch doktor v Prahe. Obe predpovede z 12 tt sa splnili.

katrinka8
26. máj 2015

@salsa82 - no veď ja si myslím, že tešiť sa môžeš, keď Ti už v 20tt na kvalitnom sone po vysvetlení povie doktor, že 100% baba, ak ja by som verila 😉

tanickaskorokubikova
26. máj 2015

@hadim mne v 12tt na 3D sone povedali že to bude chlapec a každé dalšie soná to len potvrdzovali
@hanka_april áno bol to machcer v 12tt sa to robí tak že sa meria uhol genitálneho hrbola k chrbtici 😉 len ozajstný odborníci to robia 😉
@katrinka8

bielavila
26. máj 2015

@hadim 100% sa to dozvies skutocne az pri porode 🙂 moja kamoska mala kupenu komplet ruzovu vybavicku, cele tehu jej lekar vravel, ze je to baba a pri porode ups chlapcek 🙂 ale ja som bola na zistenie pohlavia z krvy, robia to uz od 10 tt, a je to 99,9999 % uspesnost, robia to na zaklade DNA, ja som uz v 12 tt vedela na isto, ze to bude chlapcek, lebo som mala v moje krvicke muzsku DNA, ktora u mna nemala co robit...a samozrejme bol to chlapcek. najdokonalejsie stvorenie na svete 🙂inak tiez som chcela hrozne babu, aj som vyronila slzu ked mi dosla modra obalka, ale je to ten najdokonalejsi chlapcek na svete a myslim, ze ho milujem viac ako 1000 dievcat, ale tajne dufam, ze druha bude baba 🙂 ale to som sa rozhodla, ze si nedam prezradit az do porodu co to bude 🙂

terka1607
26. máj 2015

Mne doktor v piatom mesiaci povedal, že to bude chlapček. Začala som nakupovať vecičky pre chlapčeka, vymaľovali sme detskú na zeleno modrú. Potom mi do pôrodu už jednoznačne nepovedal čo to bude, len že to možno bude dievčatko, ale vždy sa schovalo, že nebolo dobre vidieť. Nakoniec sa nám narodilo dievčatko 😀 Tiež som chcela strašne dievčatko, keď nám povedal, že bude chlapec bola som troška sklamaná, ale nakoniec som sa na chlapčeka veľmi tešila. Keď mi povedal, že to bude možno dievčatko, tak mi už bolo ľúto, že to nie je chlapček, lebo už sme sa naňho veľmi tešili. Netrápte sa stým čo to bude, či to bude chlapček, alebo dievčatko určite si ho na prvý pohľad zamilujete a verte, že pohlavie vám bude úplne fuk 🙂

terka1607
26. máj 2015

@anetkaadamko Mne povedali najprv chlapčeka a nakoniec máme malú princeznú, takže sa môže stať, že to bude dievča 😉

moncicip
26. máj 2015

@hadim Mne doktor pri prvom tehotenstve hned na prvu supu povedal spravne. Ale to sme zistili az pri porode. Najskor mi povedal ze na 80% chlapec potom o mesiac ze dievca a odvtedy sa uz nechcelo to male ukazat. A pri porode bolo teda prekvapko ..... maly Risko. Cize moj doktor sa trafil.

hanka_april
26. máj 2015

@katrinka8
@tanickaskorokubikova no myslim, ze to je naozaj odbornik, Dr. Brestansky s. z HC je moj doktor 🙂 ale ked som lezala na rizikovom a bola som v 22tt na sono obliciek povedala mi to aj dr. na urologii " a viete mimochodom, ze cakate divcatko, ze?" 😀

barboritta
26. máj 2015

@hadim nám v 20 tt povedali že skôr dievča, o dva týždne že asi chlapec a v 24 zase dievčatko. Ale tomu aj verím lebo to bolo 3d 4d ultrazvuk. Ale poviem úprimne z som tiež bola trošku sklamaná lebo sme sa už začali tešiť po troch dievčatách na syna. Úplne ta chápem

hadim
autor
26. máj 2015

Dakujem Vám krasne ze ste sa podelili so mnou so skúsenosťami, na zajtra som sa aj tak objednala na tie testy z krvy n určenie pohlavia, lebo mam este nádej na dievcatko, ale nechcem ju zbytočne živiť v sebe další mesiac, tak nech sa aspon čím skor teším keď tak zo synčeka.. Uz ale zo skúsenosti žiadne testy na základe mocu.. Je to horšie keď si myslite ze viete ako nevedieť vôbec..

sibalka21
27. máj 2015

@hadim ahoj tak daj potom vedieť čo to nakoniec bude 🙂

luta13
28. máj 2015

@hadim ja som pri prvom synovi neriesila pohlavie az do 22.tt, kedy sme boli na 3D a tam sa nam krasne ukazal...od 3.mesiaca som mu hovorila len v muzskom rode - nejak som akoby citila, ze to bude chlapcek, aj ked som chcela dievcatko...teraz cakame dievcatko a to som znovu citila od 2.mesiaca a aj jej hovorime v zenskom rode od zaciatku a aj menom ju oslovujeme...v 12tt mi Dr. povedal, ze "zatial to vyzera na dievcatko"...v 16tt. mi povedal, "ze na 90% dievcatko" - inak ukazala sa pekne - medzi nozkami jej nic neviselo!!!...a teraz v 20tt. "chlapca na 100% vylucil"...tak som zvedava, ci to 3D potvrdi...na ten ideme az v 28tt., takze som velmi zvedava, ci sa moj Dr. nemylil...no mudre hlavy mi tvrdia, ze to je uz iste dievcatko!...ale ja citim, ze je to dievcatko...a velmi sa tesim 😵 ...ak by predsalen chlapcek (nahodou), tak nic sa nedeje, mam 10 plnych saklov oblecenia po synovi...😉

luta13
28. máj 2015

@hadim a daj urcite sem vediet, co nakoniec spinka v Tvojom brusku...ci princ, ci princezna... 😅

hadim
autor
28. máj 2015

Baby prikladám jeden dobry članok pre zaujímavosť, ako to teda v skutočnosti je.. Jedna babenka to sem dávala..a musim povedať ze toto som nevedela...

http://www.vlasatica.sk/vyvoj-pohlavnych-organo...

tanickaskorokubikova
28. máj 2015

@hadim Presne tak!! 🙂 Ja som o tom našla článok dávnejšie ale len v angličtine lebo mňa každý presviedčal že to je blbosť že mi doki povedal pohlavie v 12tt 😉

hadim
autor
28. máj 2015

@tanickaskorokubikova no mne doktor povedal ze tento výčnelok tu nema co robit u dievčat keď som sa spýtala ci to nemôže byt klitoris.. A teraz viem ze výčnelok do určitej doby majú obe pohlavia.. Preto teraz ta neistota ze možno sa mýlil.. Lebo uhol nemeral.. A nerozumiem ako nejaký doktor toto nemôže vediet.. Nevadí pre istotu testy a budem mat istotu vačšiu ako z utzv..

deniskap
28. máj 2015

Skôr z dievčaťa sa môže stať chlapec, naopak to býva málokedy, to by musela zle vidieť :(

adulkas
28. máj 2015

mne doktor povedal, niekedy v 3-4.mesiaci, nepamatám si presne, že to je isto chlapec, že akého má veľkého pipíka a tak srandičky okolo...., a potom som bola na odbere plodovej vody a tam vyšlo dievčatko, a teda aj máme Alicku, tiež som túto informáciu spracovávala asi 2 dni, nešlo mi to do hlavy, vymyslené meno a tak, tešila som na na chlapa a robnako ľúbim dievčatko tak možno na budúce......

kim_rossi_stuard
28. máj 2015

nam dr. v 16tt povedala ze chlapcek aj pozrela, ze to neni pupocna tak aj bolo...takze ak je dieta spravne natocene, da sa pohlavie zistit, ale aj lekar musi byt skuseny 😵 😵 😵 ja som nasej verila, a neskor sm to na uzv aj sama videla ked sa maly ukazal v plnej parade 😀

hadim
autor
28. máj 2015

@adulkas
http://www.vlasatica.sk/vyvoj-pohlavnych-organo...

Tu mas odpoved.. Asi naozaj do 22.tyzdna su to dohady a aj to niekedy sa zmýlila..

snazilka1983
28. máj 2015

Mne na 3 D Sone v tom týždni povedali ze chlapec na 90% a moj tvrdil stále že dievka a aj to bola dievka.

adulkas
28. máj 2015

@hadim zaujímavé, nikdy som to nikde nehladala, že ako sa to vvyvíja, mne skôr nešlo do hlavy, že dievča akosi som bola vnútorne nastavená na chlapca, a dík za info.

salsa82
28. máj 2015

@hadim Kedze mne v 20 tt MUDr. Grochal (to je ten odbornik z toho tvojho odkazu) povedal, ze na 100% dievca, tak mu zacinam na 95 % verit 😉. A ak by to aj bol treti chlapcek, nevadi...... i ked asi by ma to teraz, ked uz som nadstavena na dievca, zmrzelo. Presne ako pisala @barboritta ...... ty daj potom vediet, ci bude XX ci XY 😀

stepanka274
28. máj 2015

Ja vám napíšem môj zážitok z ultrazvuku pri 4.dieťati - doma traja synovia a do 7.mesiaca doktor nevidel pohlavie. Išli sme s manželom - on nedočkavý že túži po dievčati a doktor zahlásil - bude to chlapec, no skoro omdlel, potom jazdil po bruchu a hovorí, ale to nie je tekutina vo vajkách, to sú pysky, bude to dievča, tak sme sa tešili, ale nakoniec povedal: ALE EŠTE SI ŠAMPANSKÉ NEOTVÁRAJTE, ISTÉ TO BUDE AŽ V PORODNICI! 😀 . No ale nakoniec to bolo dievčatko. 🙂 🙂 🙂 Sú to emócie, ktoré nás čakateľky poriadne rozhadzujú. držím palčeky, nech je všekto ok, všetko sa nakoniec vždy nejako utrasie a človek zistí, že naozaj je to zdravie najdôležitejšie aj ked to znie ako klišé a otrepaná fráza. 😉

sandy84
28. máj 2015

Mne to tiez povedali cca 16 tyzdni.A mame chlapca,tak ukazal utz.a sme stastni.😊

nikushka1
28. máj 2015

@hadim mne povedal v 17tt presne tak ako tebe ze na 80%chlapec a aj tak je.

luta13
9. jún 2015

@hadim tak ako, co bude? chlapcek, ci dievcatko? uz vies na 100%...daj potom vediet, ked tu budes...😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre