Rast bruška v prvom trimestri

denisel
18. sep 2014

Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ci je normalne, ze som v 12 tt a doteraz mi brusko rastlo, uz mi ho trochu vidiet, ale mam pocit, ze mi prestalo rast.... He to normalne?? Som prvorodicka a preto tie otázky... Mam obavy, ci je vsetko v poriadku

namarie
18. sep 2014

@denisel v absolútnom 🙂 ja som v 6 mesiaci mesiaci vyzerala ako by som mala nafúknuté brucho len 🙂 ale ak máš obavy, spýtaj sa lekára 🙂

denisel
autor
18. sep 2014

Velmi rada ale zijem v UK a na tak dobrej urovni moja anglictina nie je.... Preto sa vacsinou pytam tu na forach, bo moja mamka si uz nepamata 🙂

saska.t
18. sep 2014

@denisel ako prvorodicke mi kedysi nebolo brusko vidiet este v 16 tt, v 20 tt bolo konecne vidiet 😉

denisel
autor
18. sep 2014

Mne ho zacalo vidiet dost skoro.... Ale teraz akoby sa pozastavilo a nerastie...

kingu999
19. sep 2014

Ahoj. Ja som 10tt a už som schudla 6 kg.: ( bruško mi dúfam narastie. Je mi jedno kedy len nech neprídem o bábätko. Mala som hematom. Ten je už fuč. Našťastie. No teraz mám chrípku alebo som prechladla. Od kýchania už mám svalovku a občas to špinenie. Bojím Bojím.

nigguska
19. sep 2014

@denisel neboj sa,rast bruska je individualny...raz rastie rychlejsie,raz pomalsie...to este neznamena,ze babatko sa nevyvija alebo ze je nieco v neporiadku. Hlavne sa nestresuj...ak by nebolo nieco ok,mala by si krvacanie,hnede spinenie,velmi silne bolesti brucha....neboj.vsetko je urcite ok...

denisel
autor
19. sep 2014

@nigguska Dakujem 🙂 spinenie nemám občas pichne v podbrusku ale to za max 2 min zmizne a nie je to každý den

loxa
19. sep 2014

@denisel to mas urcite iba taky pocit ze nerastie..mozno sa babo posunulo viac dozadu a preto to tak vyzera,,maternica ti urcite rastie kazdym dnom , len to nemusi byt na brusku vidiet 🙂 nemaj strach za par mesiacov si budes hovorit ye je viditelne az moc 😀DD

denisel
autor
20. sep 2014

@loxa uz sa teším na to obdobiee 🙂

lina05
22. sep 2014

To vies ze v UK si mozes u midwide/doktora objednat prekladatela v ramci sluzieb NHS. Vyuzi to, urcite ti bude lahsie ked budes aj ty viac rozumiet a budes sa moct spytat na veci o ktorych sa po anglicky nevies vyjadrit. Good luck!

sylviasz
29. sep 2014

Jéj bud rada, ja som vždy závidela mamickam s malým bruškom, lebo potom sa im aj rýchlo stratilo. Ja už čakám štvrté som v 15 tt a mám brucho ako min 20tt a to tiež nie príjemné. Keď som bola s posledným ku koncu na ultrazvuku bola tam mamicka ako ja a mala také malé bruško a ja som si pri nej pripadala ako slon a to som neni tlstá. Keď je všetko ok tak buď rada.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre