Pohyby bábätka u tlstej ženy

maddiez
24. mar 2024

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ženy, ktoré ste silnejšie, tlstejšie /ja 95 kg/ kedy ste začali cítiť pohyby? Ďakujem.

janica_
24. mar 2024

@maddiez pri prvom som citila prvy kopanec v 21 tyzdni, dovtedy som nevnimala nejak pohyby asi, pri druhom po 13 tyzdni. Cakala som ze to su pohyby criev ale kazdy tyzden som to citila viac. Teraz som v 25tt a kopancov na brucho je velmi malo lebo mam placentu v predu, zato do mocoveho mechura citim. Som zvedava co povedia ostatne, ale podla mna tuk na bruchu ti to neutlmi lebo v maternici ho nemas, jedine co ovplyvni ze nebudes tak skoro vidiet pohyby alebo kopance na pokozke.

ropucha6
24. mar 2024

@maddiez neviem, ci to je uplne tukom, skor, ktore dieta cakas. Ja som ako prvorodicka tiez citila prve pohyby az okolo 20tt, mozno aj neskor a to som mala male brucho, okolo 55kil.

hederamonstera
24. mar 2024

Pri prvom som mala placentu vpredu a take tie realne pohyby, nie bublinky a pod, som zacala citit v 25tt
Pri druhom, nezavadzala uz placenta, tak v 21tt

maddiez
autor
24. mar 2024

Ďakujem, ja čakám druhé, som v 18 tt a zatial nič. V prvom som nemala tolko kg a cítíla som ich okolo 16 tt, preto sa pýtam, ako to majú iné.

luccija
24. mar 2024

@maddiez veľa záleží od placenty ja som cítila až okolo 20 t

ivkav5
24. mar 2024

@maddiez prvé tehu a už v 19.tt 🙂 Záleží to od polohy placenty a určite aj x ďalších faktorov. Vážila som 82kg pri otehotnení🙂

kvetinka1918
24. mar 2024

@maddiez v 18tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre