4D ultrazvuk - ísť či neísť?

13. feb 2020

ahojte. som v 23tom tyzdni. v 20tom tyzdni som bola na velkom morfologickom a vsetko nastastie dopadlo dobre. manzel bude mat v 26tom tyzdni narodeniny. uvazujem mu dat ako darcek 4D ultrazvuk. ale vaham. Nie je to zbytocny stres a vlny ore babo ? ist/neist? je z toho zazitok alebo mozno bude otocene a nic? neviem ake su vase skusenosti. citala som ze pokial ide o certifikovane pracovisko a personal co samozrejme take by som si vybrala tak to skodlive nie je ale naozaj beviem

bibg
13. feb 2020

Ja som bola. Mala som dokonca par sekundove video ako tam kope nozickami.. bolo ho vidno krasne. Videla som krasne tvaricku, rucicky aj nozicky 🙂 Ked som to potom ukazovala napriklad mojim rodicom, ktori v tej dobe mali iba ten uplne klasicky boli z toho uplne nadseny. Navyse sa nam tam potvrdilo pohlavie 🙂 ja by som isla kludne aj druhy krat 🙂 No a tie vlny pre babo a ci bude otocene to ti nikto nepovie.. 🙂

miriam11
13. feb 2020

Ja som bola na 3D pri oboch deťoch. Obaja boli tak otočení, že nebolo vidieť vôbec nič. Zbytočne vyhodené prachy.

miriam11
13. feb 2020

A to sme sa pri druhom ešte ohľadom toho s manželom pohádali. On nechcel ísť, že čo ak nebude nič vidno ako pri dcére... Ja mu na to, že to by bola veľká náhoda, aby sme ani pri druhom nič nevideli. Tak sme išli. No boli sme sklamaní, lebo sa to stalo znovu a prišli sme o peniaze.

evitka83
13. feb 2020

Ja som bola tiez pri oboch detoch, deti sa mi vzdy otocili, ale lekar mal trpezlivost a vzdy sme ich nakoniec nejak ukecali. Syna som stihla teraz ltt v 30tt, uz sa nezmestil cely do zaberu, muz ani nechcel ist a lekarovi sa podaril taky super zaber maleho so sibalskym uskrnom, ze aj muz sa roztopil 😊

hrasocek12
13. feb 2020

Urcite chod❤️ ja s manzelom sme boli na3D a dali nam zdarma aj videjka 😋 prvykrat si mala zakryla ocka ruckami a nechcela sa ukazat tak sme sli o dva tyzdne a malinka nam ukazala vsetko 💞 stoji to za tie peniaze je to krasny pocit prvykrat vidiet tu malu tvaricku a kochat sa nou do porodu ❤️ ono ked sa nepodari prve sono mala by si to mat v cene ze ho urobi este raz aspon my to tu tak mame 🤗 a o skodlivosti ci neskodlivosti mas kopec clankov ale ta chvilka babu neublizi 😊 chodi tam kopec zien 🤗 moje sono trvalo 15minut a z toho mala s prestavkami na brusku tu sondu velmi kratko, vacsinou len prilozila natocila video a dala prec a z videa vytrihla fotku 🤗 a chvilku do malinkej aj stuchala aby sa hybala 😊 a lekar musi mat hlavne ochotu a trpezlivost 🤗

lussy261
13. feb 2020

My sme boli tiez aj s detmi a nezabudnutelny zazitok

daniela1911
13. feb 2020

Určite choď, bol to krásny zážitok, aj keby si nevidela úplne všetko. Na morfologickom malá ukazovala poriadne gymnastické prvky a ukázala aj tvaričku. Na 4D sone si pästickami zakrývala tvaričku ale aj tak to bolo krásne, vidieť rúčky, nožičky... nikdy by som tie peniaze neľutovala a ani keby sme nič nevideli. Určuje chod ale čím skôr, až ho je vidno celého, za ďalšie je aj možnosť ho “otočiť” skúsený doktor to vie, žiadne chmaty, ale gravitáciou ako sa mama nastaví.. keď som bola na morfologickom tiež bola chrbatikom. Postupne sa ukázala celá a pootáčala sa, doktor bol profesionál. Čo sa týka ožiarenia, povedali mi obaja Dr, že je to bez následkov, že prvé soná sa robia už 40 rokov (Asi vo svete)

domiinikka
13. feb 2020

Za mňa určite áno . Budeš mať krásnu spomienku. Ak máš dobrého dr . a chápe že za to platíš bude robiť všetko preto aby si mala čo najlepšie zábery . Mne ukázal všetko aj pinďúra 🙂 Mám nahraté aj srdiečko ako bije .

beronsche
13. feb 2020

Nuz, nazory na vplyv ultrazvuku na babatko su rozne aj medzi odbornikmi, asi ako na vsetko.. podla mna, urcite ma ultrazvuk opodstatnenie, ak ide o zdravie matky ci dietatka, ak existuje dovod, ziaden pocet vysetreni nie je privelky.. Ale tomuto vyuzivaniu na komercne ucely nerozumiem, ja by som bez zdravotnej indikacie ziadne 3D/4D ultrazvuky nepodstupovala 🙂

kluska
13. feb 2020

nikto nikdy nezistoval ucinky ultrazvuku na dieta v maternici a jeho pouzivanie je velmi kratke na zhodnotenie, ja mam 36 rokov a moja mama so mnou nebola ani raz na ultrazvuku. Ultrazvuk sa vynasiel predtym pocas 2 svetovej vojny na uplne ine ucely. to, ze doktor povie, ze je to neskodne, tak to nie je objektivne, kedze sam na tom zaraba. Ok pokial je to nutne, ale naco nejake 4D, alebo prilis caste normalne ultrazvuky. Ako na to prisli, ze je to neskodne? Na take tvrdenie musia porovnat dieta, ktore sa vyvijalo bez ultrazvuku v maternici s tym istym dietatom, na ktorom bol pouzity viac krat ultrazvuk a to sa proste neda.

simona92101
13. feb 2020

Bola som dokonca 2x,s manzelom sme sa velmi bali o zdravie malej (manzel ma v rodine dieta s Down.syndromom),tak sme si chceli byt naisto,ze bude zdrave.lekar pomeral vsetko,uistil nas ze dcerka je zdrava,potvrdil pohlavie.aj ked sa vselijako schovavala,a nechcelo sa jej ukazat,za nas to urcite neboli vyhodene peniaze,kedze sme tam nesli kvoli nahravke ale kvoli vysetreniu.nahravka s pesnickou bol uz len prijemny bonus...

cokolada_876
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko84
13. feb 2020

Ja som bola a este aj teraz si pozeram foto ked bol v brusku.je to krasna pamiatka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre