Vyšiel mi pozitívny tehotensky test. Kedy volať doktorke?

5. apr 2023

Dobrý deň,

Vyšiel mi pozitívny tehotensky test. Druhá čiarka je pomerne slabá, ale je tam. Menštruáciu mám dostať zajtra.
Kedy je podľa vás ideálny čas volať doktorke? Zajtra ak zavolám, bude skoro?

pribinak
5. apr 2023

Však zavolaj a ona ti dá termin

nika23t
5. apr 2023

Ja som volala hneď, ako mi meskala ms. Objednala ma o pár dní s tým, aby sa potvrdilo, či je bábätko tam, kde ma byt. Tehotenstvo Dr potvrdil, srdiečko nevidel, objednal ma o 2 t a tam už bolo všetko, ako má byť. Držím palce ♥️🍀

ibrunova
5. apr 2023

Zavolať môžeš a ona usúdi, kedy máš prísť, teraz tam ísť je veľmi skoro, nič tam nebude vidno.

sense
5. apr 2023

Počkaj aspoň ci bude ms meškať.

diaalex
5. apr 2023

Ja som pri prvej šla v 10tt+2 a pri druhej tiež. Nemala som problémy, tak načo skoro chodiť

mima1608
5. apr 2023

Ak máš ešte pred ms tak zrejme na sone nič neuvidí. Ja som volala, keď mi meškala 10 dní, dala mi termín o 3 dni, na sone sa ukázal len vačok, srdiečko našla o dva týždne na kontrole, takže je zbytočné sa ponáhľať.

beata_k
5. apr 2023

Tak o 2-3 tyzdne by som jej zavolala. Moze ist aj o biochemicke tehotenstvo, ale drzim prst 🍀

cookie29
5. apr 2023

Zvycajne sa k nej chodi okolo 8tt pokial nie su problemy. Dovtedy nic moc nevidno

animus
5. apr 2023

@diaalex ja tiež nemám problémy, cítim sa dobre a pritom som na rizikovom. Stačí jeden odber krvi, zlé výsledky a predstava o pokojnom tehotenstve sa zmení na stres. Ja som šla k lekárovi hneď ako som zistila že som tehotná a sám povedal, že ženy to často odkladajú a robia chybu.

ferala
5. apr 2023

Podla mna by bolo fajn, ak by si jej zavolala a ona ti da termin. Ako zas ponahlat sa nejak nemusis, takze ja by som to spravia takto. A ak sa citis fajn, to je najdolezitejsie

diaalex
5. apr 2023

@animus prvý odber robia v 12tt, ten som stihla, takže tak. Do 12tt je to hop alebo trop. Buď ostane malé alebo nie.

maryetta
5. apr 2023

Ja som vzdy isla k dr ked som si spravila test a 2tyzdne potom.

animus
5. apr 2023

@diaalex mimomaternicové tehotenstvo vie lekár zistiť ešte pred 12tt a tiež je to dosť nebezpečné

diaalex
5. apr 2023

@animus mimomaternicové má aj príznaky 🙂

zuzulka558
5. apr 2023

Ja som bola v 13 tt tuším ale zistila som to týždeň predtým ze som tehotná,tak som volala lebo som vedela ze je to dlhšie v Podhájskej som skoro odpadla v teplej vode ale vtedy som to pripisovala chybe srdca co som mala,, menštruácia mi vždy blbla no niečo ma nútilo urobiť vtedy test, no dr som neodkladala radsej

uhnakova
5. apr 2023

objednaj sa na termin za 3-4 tyzdne. Bude vidno, ci je plod ok aj bijuce srdiecko. Ak pojdes skor, doktorka nemusi ultrazvukom vidiet dokopy nic a budes sa zbytocne nervacit. Naozaj hovorim z vlastnych skusenosti. Pri prvom tehotenstve som bezala k lekarke hned po vynechani menzesu, samozrejme videla figu borovu a objednala ma o dva a pol tyzdna. Pri druhom tehotenstve som volala v siedmom tyzdni a objednala ma na vysetrenie v 8 tt, plod uz bol pekne vidiet v maternici a bilo mu srdiecko.

lvulik
5. apr 2023

Ja som za to, aby si zavolala hneď, ako si zistila, že si tehotná. Následne nechaj termín na lekárovi. Určite by to však malo byť podľa mňa skor ako ti tu radia, pretože nejde len o to, aby sa videlo srdiečko, ale hlavne potvrdiť, či nejde o mimomaternicové tehotenstvo a podobne.

doda26
11. apr 2023

Ja som volala dnes po tyzdennom meskani a objednala ma az na 3.maja co budem koncit 8tt 🙈 dovtedy sa zblaznim asi, ale tak vidim ze tak to asi funguje normalne 😄 pri prvej som isla v 6tt, ale to som mala akutny zapal mocovych ciest, inak som bola objednana tiez na 8tt

doda26
11. apr 2023

Btw, volaj uz teraz, mne ta sestricka povedala ze by ma dala aj skor troska, ale mala plno, takze preto treba volat hned, aby ta mala kam supnut…

cafelatte
11. apr 2023

Ja som sa k doktorke nenahlila, nevidím dôvod, išla som pri všetkých deťoch 9tt az 11tt+. Ona je zástanca prvého sona az po 10 týždni, vyjadrila sa ze nie je dobre presvetlovat embryo skôr..A nikdy som nerozmýšľala nad mimomaternicovym, tehotenské nevoľnosti som mala riadne rozbehnuté pre všetkých 3 deťoch a to je vraj dobrý príznak že je vš ôk, tak som jej doverovala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre