Veľkosť plodu sa nezhoduje s dĺžkou tehotenstva

veverka175
15. jan 2014

ahojte. podla poslednej ms som v 7tt+3dni ale podla velkosti babatka som v 8tt +3dni je to ok? vcera som bola u lekara a srdiecko bolo krasne vidno, vsetko bolo ok, akurát ta velkost mi vrta v hlave. doktor sa k tomu nevyjadril, takze zrejme je to v poriadku, len som chcela vediet vase nazory a ci nemate podobne skusenosti. je to totiz moje prve tehotenstvo takze verim ze chapete ze riesim kazdu malickost 🙂
dakujem pekne za odpovede

baryana
15. jan 2014

@veverka175 v poriadku je plus dva, alebo minus dva tyzne, takze vsetko je ok.

kiwi82
15. jan 2014

ahoj, asi si mala o týžden skôr ovuláciu.

safranca
15. jan 2014

ja som mala to iste ale u mna bol rozdiel 2 tyzdne mala sa narodila v 39 tt a velka bola na 41tt nic si z toho nerob len je vacsia sanca ze sa ti skor moze narodit mne sa o 9 dni skor narodila radsej nech je vacsie nez mensie a blahozelam

stepanka274
15. jan 2014

buď kľudná, si na začiatku tehu, srdiečko je pekne vidieť, počuť, si sťastná a tak si to užívaj. napr. mne doktor povedal, že bábätko mesiac pred pôrodom váži 2900 gramov (podľa ultrazvuku), a ked sa malá narodila (17 dní pred termínom) tak mala len 2470 gr, ale bola vporiadku, takže sa ničoho zbytočne neobávaj. A želám krásne pohodové tehotenstvo.

mammaroma
15. jan 2014

@veverka175
Ahoj, aj moja maličká bola podľa sona v tehotenstve vždy tak o týžden väčšia. V deň termínu, čiže 40 tt som bola na prietokoch, vtedy zrazu zodpovedala 38 tt a keď sa narodila, mala ešte cca o 400 g menej 🙂 A je zdravučká, v poriadku. Čiže je to relatívne, sonografia nie je nikdy úplne presná.

maribell
15. jan 2014

@veverka175 ahoj ...neboj ja budem mat asi to iste... 🙂 po porode mam velmi rozhadzany cyklus niekedy 36dnovy niekedy 42 dnovy... zacala som si merat bazalnu teplotu a podla nej viem ze som mala ovulacu 4.12 aj ked podla tabulky som mala ovulaciu 23.11 ..a podla toho to pocita aj lekar takze je to uplne v poriadku ked je tyzden hore dole... kazda zena nieje tabulkova a ovulacia ako vidis u mna moze prist aj o 2 tyzdne neskor ako je "dane" 😉

meggi23
15. jan 2014

Ahoj blahoželám 🙂 no je to v poriadku ja som rodila dva týždne po termíne deň pred pôrodom mi povedali že malinký nebude mať ani 2800 g a že to bude strašne malé babo a že nezodpovedá týždnu no a nakoniec keď sa narodil mal krásných 3330g a 50 cm 🙂

veverka175
autor
15. jan 2014

dakujem vam zenicky za povzbudzujuce slova, je to super, ze zena, ktora ma nejake otazky, pochybnosti moze o tom napisat na tento web a hned sa najde tolko skvelých zien, ktore jej poradia a povzbudia ju. pomohli ste mi, takze este raz velmi pekne dakujem 🙂 drzte sa

nikita308
15. jan 2014

@veverka175 Ahoj, ja som mala toto isté pred 2 rokmi... podľa PM som mala termín 13.12., v 12. tt na NT sono mi lekár povedal (tiež vychádzal podľa veľkosti bábätka), že to bude o týždeň skôr (asi 6.12.) a na prietokoch dokonca skonštatovali (tiež podľa veľkosti), že si počkám až do 21.12... nakoniec som porodila 7.12.... 🙂

veronicka1901
15. jan 2014

Moja mala sa narodila v 37tt, ale placenta uz vyzerala na 39tt, takze ano, tieto veci by som neriesila.

adulka1979
15. jan 2014

@veverka175 Ahoj, nestresuj. 🙂 Ja som na tom tak isto, aj mne lekár povedal, že nakoľko som po IVF , nebude mi tehotenstvo rátať podla poslednej MS, ale podla veľkosti plodu a tiež je tam rozdiel cca. týždeň.

zvolsiinylogin
21. jan 2014

@baryana ahojki, ked stanko ma v 5 a pol tyzdni iba 1,2 mm, da sa to dobehnut do tyzdna 4mm, aby zodpovedal 7 tyzdnu? - podla tab.by mal mat aspon 5 mm...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre