Som v 8. týždni a plod má 8 mm

16. aug 2022

Ahojte,

Baby som v 8tt dnes som bola na ultrazvuku babu srdiecko bije ale ma len 8mm.
Nemáte stým niektorá skúsenosť mám sa niečoho báť? Doktorka ma nevarovala zatiaľ pred ničím ale povedala ze je trocha pozadu s velkostou. Mali ste to niektora podobne?

Ďakujem

simonah73
16. aug 2022

a pred cim Ta mala dr varovat? azda len pred tym aby si nestresovala a neriesila blbosti, ja ani netusim, ktora z mojich dcer mala aku velkost v osmom tyzdni. mas nejaky zdravotny problem? vytok, bolesti, ranne nevolnosti alebo tak? nie? tak si uzivaj tehotenstvo a nestresuj, lebo to len budes prenasat na to dieta.

xena0
16. aug 2022

Užívaj si a nestresuj, súhlasím s komentárom vyššie a naozaj mne v 8.tt ani nepovedal lekár akú má veľkosť, ver že tehotenstvo bude prebiehať v poriadku a nestresuj sa už na začiatku.

selena_luna
16. aug 2022

Dolezite je ze srdiecko bije. Mohla si mat posunutu ovulaciu, 8 mm je zodpovedajuce 7 tt teda iba o tyzden, to nie je nic strasne.

simonah73
16. aug 2022

stresovat mozes napr v takom 37tt ked si dieta zmysli, ze cely den prespi, ani raz ta pri tom nekopne a nebudes ho vediet nijako donutit aby sa konecne aspon trochu pohlo a prejavilo sa 😀

patus_2
16. aug 2022

Mohla si mať iba posunutú ovuláciu a tým pádom niesi v 8tt ale v nižšom týždni. Lekári počítajú s tým, že má žena ovuláciu cca 15 deň cyklu, lenže bežne sa stane že ovuláciu príde skôr alebo neskôr a tak potom veľkosť bábätká nesedí s týždňom. Buď kľudná, všetko je tak ako má byť 🙂

luccija
16. aug 2022

V takom tyzdni neviem naco hovoria velkost.Mohla si mat posunutu ovu...cokolvek....Co sono, prehliadka to bol pre mna stres tiez mi vzdy povedali nejaku jobovku.Okolo 10-12 tt, ze ma dieta este neuzatvorene nejake komory v mozgu dalsi lekar povedal, ze vobec nic mi take nemali hovorit a o 2 t bolo vsetko v poriadku.

anjelicek26
16. aug 2022

V tomto tt je to meranie no... ci nameras 6-8mm proste sa to neda pri takom mikre podla mna uplne presne, hlavne je, ze srdiecko bije.

lucia7933
16. aug 2022

@luccija presne preto niekde vo svete chodia na prvu kotrolu az po 12tt, a nie tu niektore chodia pomaly uz v 5-6tt hned ako najdu dve palicky na teste..a potom stresy🙈

nika11103
16. aug 2022

Mne absolútne doktor nepovedal nič žiadne rozmery a vidím že dobre urobil . Keď som tam prišla v 5 tt povedal len že som tehotná ale je to ešte veľmi maličké o mesiac uvidíme lepšie . A o mesiac už krásne bilo srdiečko všetko bolo ako byt malo a ani vtEdy má rozmermi nezaťažoval . Ako pisu baby , dôležité je že bije srdiečko , prvý trimester to je buď alebo , neboj , mysli pozitívne a všetko bude dobre ;)

autor
16. aug 2022

Ďakujem všetkým za podporu.. prvé tehotenstvo od začiatku som navsetko precitlivela ... A pred Každým vyšetrenim alebo výsledkom sa citim ako pred stanicami 🤦

simonah73
16. aug 2022

@luccija podla mna je zbytocne hovorit v ktoromkolvek tyzdni dlzku alebo vahu. kym nie je ziaden problem, ma to dve ruky, na kazdej 5 prstov a aj vsetko ostatne v poriadku tak za mna zbytocne, potom clovek hlada tabulky a ak je to mimo zauzivanej normy tak uz je stres na svete. odhliadnuc od toho, ze vela krat ani nepovedia pravdu. mne povedali den pred porodom podla ultrazvuku ze dieta ma 3,5kg. po porode mi zahlasili dlzku 56cm a vahu 4,65kg. nepredpokladam, ze za ten den 1,15kg pribrala..... pri ostatnych novorodencoch vyzerala ako minimalne trojmesacna.

bessdonna
16. aug 2022

@lucia7933 mna objednali v 6tt.bola akcia srdca a vsetko.aspon vidia,ze plod je v maternici.v 12tt uz treba morfo robit

chances
16. aug 2022

Ahoj, aj ja ta chcem povzbudiť, mala som to uplne rovnako, tiez o viac nez tyzden "nesedela dlzka" babatka a nakoniec bolo vsetko v poriadku. Ja som velmi plasila, pretoze som za prve od prirody taka uzkostliva a za druhe som vedela, ze som ovuláciu nemala posunutu, ale vcas... No a nakoniec mi gynekolog vysvetlil, ze takto na zaciatku su tie merania na beznych utz pristrojoch ozaj dost nepresne, milimeter-dva hore dole... a tiez lekar nie vzdy uplne presne zameria a zmeria to babatko. Prajem ti krasne tehotenstvo!

autor
17. aug 2022

@chances Ďakujem 🙂❤

lucia7933
2. sep 2022

ahoj, bola si na dalsej kontrole? ako to pokracuje? ♥

autor
5. sep 2022

@lucia7933 ahoj ... Dalsiu kontrolu mám teraz 13 vlastne posledná v prvom trimestri čiže dám vedieť po jej absolvovani ❤️

selena_luna
5. sep 2022

Drzime palce!

lucia7933
5. sep 2022

drzim aj ja palce, ja mam tiez podobnu skusenost bola som na kontrole 8+1 a podla sona som len 6+1 a srdiecko zatial nebilo :(

autor
5. sep 2022

@lucia7933 ono tie výpočty su všelijaké ja som tiez podľa sona o tyzden po zadu a hystercim stale ale nezufaj nič není stratene ... Na dalsie prehliadke urcite bide vsetko v poriadku ❤️

lucia7933
5. sep 2022

no dalsia kontrola je vlasne zajtra, a sa mi to zda dost skoro kedze na prvej som bola piatok :/

autor
8. sep 2022

@lucia7933 ahoj lúči ako kontrola??

lucia7933
8. sep 2022

ahoj, v utorok na kontrole ziadna zmena, cize uz ma doktorka pripravila na najhorsie. Idem este raz 13.9. a rozhodne sa :( ale pravdepodobne je to MA

lucia7933
8. sep 2022

srdiecko nebilo, plod bol malinky

selena_luna
8. sep 2022

@lucia7933 to mi je velmi luto. Ja som tiez zazila presne to iste co ty- vlani v maji. A dnes vedla mna spi 3 mesacna princezna. Obijmam ta a ver ze nic nie je stratene. Zotavis sa a o chvilu sa budes opat tesit..

lucia7933
8. sep 2022

@selena_luna uz je to moj druhy MA :( po sebe...prvy v marci, druhy (asi) teraz

selena_luna
9. sep 2022

@lucia7933 to mi je velmi luto. Ale! Este stale to neznamena ze mas nejaku zdravotnu prekazku. Vela a do hlbky som sa rozpravala s doktormi a proste je to tak caste ze 2x po sebe stale ide o statisticku nahodu. Az po 3 strate lekari zacnu vysetrovat ci tam je problem, dovtedy je to cista matematika. Bud, alebo, proste uplna loteria. Snad ta to trochu povzbudi a upokoji, ze to este neznamena problem. Aj ked viem ake je to devastacne pre srdce a hlavu, verim, ze coskoro budes mat svoje duhove bejby, ktore ti pomoze vyliecit bolest. Drzim palce.

lucia7933
9. sep 2022

@selena_luna ja som sa uz dohodla s mojou Dr. a nema stym problem ze mi vypise vymenne listky na hematologiu, genetiku, imonologiu uz aj teraz po tomto druhom..

lucia7933
9. sep 2022

@selena_luna ja uz by som to 3x nezvladla 😢

selena_luna
9. sep 2022

@lucia7933 verim ze sa to nestane a verim ze aj vysetrenia budu v poriadku a ze to su len nahody. Chcela som ta povzbudit nie vylakat.

pietrula
3. dec 2022

@chances ahoj, mozem sa opytat, to oneskorenie o tyzden sa drzalo dlhsiu dobu alebo to babo za 2-3 tyzdne dorovnalo? Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre