Na začiatku 7tt vidno iba plodové vajce.

lucinka1988
31. mar 2020

Ahojte,

podľa poslednej ms by som mala byť už v 10tt, ale ovuláciu som mala až na 32. deň cyklu, takže reálne som na začiatku 7tt. Dnes som bola na kontrole, lebo som začala trochu špiniť, plod mal minuly týždeň 3,2mm a dnes už cca 6mm. Lekár však videl len plodový obal a plod zatiaľ nie. Nechcel mi zatiaľ zobrať ani krv, predpísal Duphaston kvôli spineniu a o týždeň idem na další UZV.
Je to moje druhé tehotenstvo, v prvom som bola na sone až v 8tt a tam už bolo pekne vidieť aj akciu srdca.
Má niekto podobnú skúsenosť, že v 7tt pri takejto veľkosti ešte nebolo vidno plod?
Vopred ďakujem.

markaterka
31. mar 2020

Ja som bola najprv u doktora, že mi mešká ms, kukol, neboli nič vidieť, išla som o týždeň, už bolo vidieť gestacny vak, bez plodu, dal mi duphaston a kontrola zas o týždeň, a tam už bolo pekne vidieť aj reakciu srdca. A teraz tu okolo mňa behá už 3,5 ročná dcéra. Pri synovi som išla v 6 týždni a už bolo pekne vidieť všetko a pri dcére som čakala na potvrdenie 3 týždne.
Neboj, všetko bude dobre.

lucinka1988
autor
31. mar 2020

@markaterka a v ktorom týždni bolo vidieť pri dcére akciu? Nepamätáš si?

markaterka
31. mar 2020

@lucinka1988 no bolo to 7-8 týždeň

asia83
31. mar 2020

@lucinka1988 Žiaľ, ja mám negatívnu skúsenosť. Presne ako vy, druhé tehotenstvo, v prvom v 8. týždni už krásne srdiečko, v tom druhom, žiaľ nie. V šiestom týždni nič (bolo to na úrovni 3.-4. týždňa), v 10. týždni tiež nič (bolo to na úrovni 5. týždňa). Mala som špinenie, najprv jeden deň za dva týždne, potom jeden deň za týždeň, potom už vkuse, až sa mi spustil potrat. No po druhej menštruácii po kyretáži sme sa začali opäť snažiť a otehotnela som ihneď. Verím však, že to nie je váš prípad a toto vaše tehotenstvo bude úspešné.

lucinka1988
autor
31. mar 2020

@asia83 ďakujem za skúsenosť, no radšej sa psychicky pripravím aj na tú horšiu možnosť, len to čakanie na ďalší týždeň je nekonečné..

asia83
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
asia83
31. mar 2020

@lucinka1988 Preto som vám to písala. Skúste sa sledovať. Špinenie, horšie, rovnaké či lepší sa to? Sledujte seba, svoje vnemy. Ja som sa v tom tehotenstve cítila akoby chorá, fyzicky. Doktorka mi potom povedala, že preto, lebo moje telo malo v sebe niečo choré, niečo, čo tam nepatrilo, neskôr sa toho snažilo zbaviť, aj sa zbavilo. Každopádne, každá skúsenosť vás posilní, posunie. Držte sa.

lucinka1988
autor
31. mar 2020

@asia83 Ďakujem Vám veľmi pekne za povzbudivé slová🙏

kiki68
31. mar 2020

Ja pridam skusenost: predtym molarne tehu a bol problem s tym, ze v 8 tt podla dutinky bol prakticky ziadny na ten tt vyvinuty plod. Tehotenstvo skoncilo ako molarne, v 11tt to museli cistit. Dutinka rastla, plod bol velmi maly bez akcie a molarne bunky veselo rastli. Teraz v tomto tehu uz som v 27tt, v 7+2 tt bolo vidno plod s akciou srdiecka, bez molarnych buniek. Proste to bolo primerane tyzdnu.

sonia1990
31. mar 2020

Ahoj ja som bola včera na Sone dnes som 7+5a pekne bolo vidno aj akciu srdiečka tak bohvie možno sa ukáže neskôr.

lucinka1988
autor
31. mar 2020

@sonia1990 ahoj, ale teraz si bola asi prvýkrát, že? Ja by som mala byť 6+3 maximálne, tak nádej umiera posledná, ale pri synovi som išla prvýkrát až v 8tt a tam bolo hneď všetko 🤷‍♀️

sonia1990
31. mar 2020

@lucinka1988 nie už som raz bola keď som bola v 5+4tt a bolo vidno iba gestačný vak ale nič viac a terás som bola včera ako som visie písala a bolo vidno už aj srdiečko no držím palce aby sa objevilo aj v tvojom prípade.

lucinka1988
autor
31. mar 2020

@sonia1990 Ďakujem Ti

markaterka
14. apr 2020

@lucinka1988 ahoj, ako si dopadla?

lucinka1988
autor
14. apr 2020

@markaterka ahoj, žiaľ nie dobre, potratila som. V 7tt som začala špiniť, o dva dni krvácať ako pri ms a doktor hneď videl, že ide o potrat, poslal ma do nemocnice, kde na UZV bolo vidieť, že maternica je čistá a plod odchádza preč, našťastie mi nerobili kyret, odvtedy som ešte týždeň krvácala, už som prestala a vyzerá, že to mám za sebou..Nič sa nedá robiť, ide sa ďalej..😒

markaterka
14. apr 2020

@lucinka1988 to mi je ľúto. Drz sa. ❤️

lucinka1988
autor
14. apr 2020

@markaterka ďakujem Ti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre