Ultrazvuk v 9tt bez akcie

monulka205
26. sep 2018

Chcem sa opytat, ci nemal niekto podobnu skusenost... bola som na odoslana do nemocnice v 7tt, pretoze nebolo vidiet akciu srdca u môjho DR., v nemocke ma poslali krv, plus o tyzden na krv kvôli HCG, s výsledkami som mala prist na kontrolny UZV aj s výsledkami krvi. Krv a HCG vyzerali vraj v poriadku (stupanie HCG v krvi), ale na ultrazvuku nebolo vidiet ani plod, ani akciu srdiecka. Zapis v sprave bol podobny ako tyzden predtým, vtedy v 8tt zodpovedal 7tt a teraz po tyzdni zodpovedal 7+2... v sprave je iba, ze je vidiet gestacny vak, zltkovy vacok a naznaceny embryonalny pol. Poslali ma domov, ze mam prist o 2tyzdne k svojmu gyn., co mi pride ako zvlastny postup, ale ok. Nic ma neboli, nekrvacam, nevolnosti mam cely den ako aj pri prvom tehotenstve.. co mi raz povedala DR., ze je to dobre znamenie, ked mi je stale zle, ale som zmatena a to cakanie ma zabija... Nestihla som sa ani poriadne nic opytat, lebo to slo ako na pase, doktor sa ponahlal a velmi sa somnou nebavil, povedal len ze mi praje, aby mi to vyslo. A sestricka povedala, aby som este rodine nic nehovorila, aby sme neboli sklamani... je tu niekto, kto bol na tom podobne a ako to dopadlo? Dakujem

milus777
26. sep 2018

Ahoj. Ja som v 9 tt bola na sono a toez este nebola akcia vidiet. Dr povedal ze je to oki ale ze uz najblizsie dni by mala naskocit. Mala som prist o 2 tyzdne a potom uz bola 🙂 niekomu to naskoci neskor... A pritom ja som bola po ivf takze tyzden tehotenstva sedel presne na den... Takze nebolo to tym zeby sa ovulacia posunula alebo co... Drzim palce a podla mna to bude oki ked hcg stupa a mas nevolnosti...

tinatitti
26. sep 2018

nepodcenovat, moze ist aj o tzv. molarne tehotenstvo

martakar
26. sep 2018

Ja som to mala podobne, mali podozrenie aj na mimomaternicové, aj na cystu, aj na oba spolu. Plod nebolo vidieť, potom bol veľmi malinký. Potom aj chvíľku bola akcia srdca, HCG stúpalo, ale nakoniec to skončilo MA ☹ A nevoľnosti som mala tiež, ale nepomohli k ničomu. To si ale asi nechcela počuť... Držím palce v každom prípade! Skús sa dohodnúť so svojou dr., nech ťa objedná skôr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre