Dátum počatia

anariama
13. jan 2021

Ahojte ak mi lekár napísal včera po prvej kontrole 6+6tt a plod meria 9mm je to dátum počatia? Bol vidno pekne váčok aj plodík? No menštruáciu mávala som 5 dňovú a vychádza mi to na 25.11. Keď som mala stred a začala 23.11. Je to možné, že som počala v strede menštruácie??ako to počítajú?

mondolina
13. jan 2021

@anariama
Tehotenstvo sa počíta sa od dňa začiatku poslednej menštruácie. Nepočíta sa od počatia.

anariama
autor
13. jan 2021

@mondolina no mne to nevychádza teda boli by to 7+2 potom ak som 23.11 . Mala 1.deň, mohol sa pomýliť?

pehavcek
13. jan 2021

@anariama na internete najdes tehotensku kalkulacku. A tam to tiez vychadza 7+2

rokina13
13. jan 2021

Lekár sa nepomýlil, on jednoducho napísal dlžku tehotenstva podľa velkosti plodu. To znamená,.že podla ultrazvuku si 6+6. Rozdiel 3 dni oproti skutočnej MS je úplne v poriadku.

pehavcek
13. jan 2021

@rokina13 vidis to mi nenapadlo. Mne lekar vzdy pisal tehotenstvo podla ms. A vzdy len povedal ci je plod trosku vacsi alebo mensi na dany den. Termin porodu mi dal len podla ms. Ale mam kamaratky, ktorym dal ich gynekolog dva terminy. Jeden podla ms a druhy podla velkosti plodu. Tak je naozaj mozne, ze tento lekar dal dlzku tehotenstva podla velkosti plodu

petamich
13. jan 2021

@anariama v knizke neskor, ked ti da budes mat obe hodnoty pri kontrole aj od poslednej MS aj podla UTZ (to je to CRL, ktore lekar meria), cize ak ti lekar napisal ako pises "menej" bude to zrejme podla ultrazvuku, kedze kedy clovek presne pocal vedia asi iba baby po umelom oplodneni a gratulujem 🍀

maria955
13. jan 2021

@anariama moze mat nepravidelnu MS a tyzde tehotenstva vypocitaval zo sona

anariama
autor
14. jan 2021

Ďakujem moc za info.ja som si celkom myslela že som počala 5.12. V deň ovu. Sestrička mi napísala ale termín pôrodu do Teh.knížky na 30.8. A tak to aj vychádza od posl. MS. Asi ozaj podľa velkosti vie presne, aj som sa ho chcela opýtať no mi si všetko v dnešnej dobe googlime a appky nahadzujeme tak základné skúsenosti lekárov nevnímame😊

anjelicek26
14. jan 2021

@anariama Kedze ovu nemas vzdy uprostred cyklu a babo sa uhniezduje 6-11.den ako u ktorej - tak proste par dni hore - dole je uplne jedno.

maria955
14. jan 2021

@anariama viem to podla seba ja som mala poslednu ms 24.10. Takze 31.7. Porod , ale dom nepravidelna ms, a na druhom sone uz napisala datum 6.8. Takze tyzden menej v tehu dnes zacinam 12 tt a pri normalnom by som zacinala 13 v kazdom pripade sa tesim s tebou aj to ze budes mat tiez augustovku🥰🥰🥰

anariama
autor
15. jan 2021

@maria955 taktiež gratulujem😉,takže to ešte podla sona určujú?a už si mala dve?kedy?ja idem na 2. Až 8.2. A ešte otázka robíš si ten trisomy test? Vraj sa mám tozhodnúť robí sa vuž okolo 11.tt a platí sa viac ako 300€

maria955
15. jan 2021
maria955
15. jan 2021

@anariama zmazala sa mi cela spraava....och...takze este raz... prve som mala 7 +3 podla ms , to najspodnejsie na obrazku tam este nevidela poriadne nic...pak presne o dva tyzdne 2he. Tam uz bolo bambiiino necele 2 cm 🤩a napisala 8+3 podla sona, no a tiez mi povedala ze ked pridem dalsi krat to je teraz o 4 tyzdne co je 26teho ze sa mam pripravit na vysetrenia mimo knizky no debil neopytala som sa ale tiez to mam sukromnu dr a vsetko si platim urcite ciadtky mi poistovna preplati (som ale v Rakusku) ..a rada by som absolvovala co sa len da ale na druhej strane to co bude nevyhnutne, .....ps ak sa niekto ohradi preco mam privatnu dr , cca tyzden kazdy jeden den som obvovlavala vsetky ambulancie v okoli a skrz coronu som nikoho nemohla zohnat nikto ma nechcel zobrat! Bola som zufala uz mi bolo jedno kde ma zoberu , obvolala som okolo 25 ambulancii ....a nakoniec teraz chodim 43km dialku (86tam a s5) Ale uz mi je to fuk pre zdravie a istotu urobim cokolvek😁😁😁😁a tipujem ze ked pojdem teraz uz bude myška/macko uz aj zo 10 cm ak mi dokonca nepovie uz aj pohlavie hahah😂😂😂

anariama
autor
15. jan 2021

@maria955 juj krasne foto na poslednom už vidno telíčko, ja som nedostala foto no ani som nepýtala ale bolo vidno telíčko pri váčku 9mm dlhè tak posúdil 6+6😀. Na budùce idem aj s mužom v cca 11tt už bude hádam aj foto 😀, čiže 2cm si mala v 8+3 to je pekné. Vlastne už ideš teraz do 4.mesiaca. a ako sa cítiš.bruško rastie? Vidieť ho?

maria955
15. jan 2021

@anariama ja by som tak rada isla s priatelom tentokrat dnu to uz bude srdiecko riadne vidiet aj telicko to by bolo krasne😍, no zaciatok bol brutal myslela som si ze mi nikto dal vajecniky na gumicku co bolelo kazde otocenie pohyb a chytanie podbruska pri zakaslani a kychnuti o chutiach typu zemla s maslom tlacrnkou a chrenom poliata pupavovym medom ...alebo namiesto tlacenky salama alebo zavinac v zemli ale zase med chren....vo vsetkom musel byt cesnak😂😂😂. Vracala.som len 2 krat raz uplne na zaciatku pri unyvani zubov , a druhy krat z kavy do ktorej som nedala mlieko ale tie smotanky male inak nic len 5 minutove smrtelne poty na vracanie a pak super, teraz jem uz zase skoro normalne semtam aj sladke co som na zaciatku nemohla ani vidiet, ale coho sa neviem nabazit su mandarinky brutaaal a uhorky kysle, brusko je take malilinko vidiet ale za posledny tyzden som schudla do cca 2 kg ale uz by som mala zacat len priberat, inak som uplne spokojnaaa a dnes by som chcela objednat nejaky cumlik nech si spravim radost🥰🥰🥰🥰🥰

maria955
15. jan 2021

@anariama a co sa tyka foto ona to mala na stole a ja ze mozem si to odfotit a ona ze ja by som vam to aj prefotika mrzi ma ale akurat mame pokazenu tlaciaren vravim nevadi mobilom a ona ze jasnee, a teraz ak sa somnou priatel nedostane mam na haku spravim si video, len zaujima ma sak dokedy sa robi len vaginalne sono??? Dufam ze nebude robit len to🤨🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre