Srdiečko v 6. týždni + 0 dni

1. apr 2023

Ste tu niektora, ktora ste uz v tomto tyzdni tehotenstva mali uzbijuce srdiecko? Lebo vsade citam, ze a este je skoro, niektorym v tomto tyzdni nic nevidno atd atd. Ja som bola na prvej kontrole hned po pozitivnom teste 4+5tt a doktor uz videl gestacny vak s malickou bodkou.
A potom 6+0tt uz bilo srdiecko.
Takze ja neviem, podla mna nie je skoro ist hned k lekarovi, ako si najdete pozitivny test.. ci som fakt jedina s takou skorou diagnostikou tehotenstva?

petko81
1. apr 2023

Ja som bola u dr.pri všetkých troch tehotenstvach až v 8;týždni.
Mala som pozitívni test.zavolala som a mala som prisjt až tak keď mi vypočítala podľa poslednej ms 8 tyzdnou

ajko2011
1. apr 2023

Ja som si robila test v nedeľu a bol pozitívny. Hneď na druhý deň ma chcel gynekológ vidieť a potvrdiť tehotenstvo v maternici. Bola som 4tt+5. Videl gestačný vak. Ďalšiu kontrolu som mala, keď som bola 9tt+5 a už bolo vidno všetko, čo malo byť vidno. 🙂

mima1608
1. apr 2023

Tak ono je to asi dosť individuálne. Nám srdiečko bilo až v 8tt (prvýkrát som bola 6tt) 🤷

zuzanockamt
1. apr 2023

Srdce bolo hneď na prvej kontrole 5tt+6 d, podľa mňa nič neobvyklé. Hneď som aj dostala tehotenskú knižku. Išlo o druhé tehotenstvo, pri prvom ma objednali neskôr (iný gynekológ).

lenusa20
1. apr 2023

Mňa sledovali od úplného začiatku v poslednom, terajšom tehu a mala som to tak. A to som bola aj v šoku kus, radostnom. Dokonca už si nie som istá, ale asi ten 6tt som nemala ukončený. Ale je pravda, že malý je celý čas popredu, aj napriek tomu že sa orientujeme podľa skorej ovu. Nie podľa MS. Aj tak to vyzerá, akoby som ešte skôr otehu. Takže teškaj sa 🍀

zuza265
1. apr 2023

Nie si jedina. Ale kedze to je take menej iste ci bude ci nebude to srdiecko, tak preco nepockat par dni, kym to bude viac pravdepodobne?🤗 hlavne - nikdy sa neporovnavaj s inou zenou a ani inym tehotenstvom. Mohla si napr otehotniet par dni/tyzden skor, nez si myslis a bum. Realne mozes byt po par dni dalej… neporovnavat sa je zaklad. Ani zena, ktora ma 2 tehotenstva nema nic totozne..

janulka155
1. apr 2023

Ja som mala bijúce srdiečko 6+1 🙂

mysiacik28
1. apr 2023

Nie kazdy lekar ma tak kvalitne sono aby videl srdiecko. Nie u kazdeho proste je vidno. U mna sa tiez musela dost snazit aby ho nasla a naozaj to bola uplne mini bodka. To, ze u teba alebo u mna to tak bolo, neznamena ze to tak ma kazdy

marianarem
1. apr 2023

Ja som presne takto tiez mala srdiecko. Ale skoro to podla mna je. Lebo vela zien caka, ze ked mali srdiecko ine, tak musia mat aj ony, potom tam to srdiecko nie je a je zbytocny stres. Ja som sa kvolo tomuto chystala k doktorke az v 8tt, ale zacala som krvacat, tak som isla skor. Cakala som najhorsie a ono tam bolo srdiecko 🙂 Ale doktorka sa zacala tesit az v tom 8tt 🙂

efka000
2. apr 2023

Ahoj ja som bola minuli tyzden na kontrole . Bolo to v 6tt+4d a srdiečko pekne bilo 😊

selena_luna
2. apr 2023

Mas to ukazkove a pravdepodobne si mala ovulaciu skor, preto vsetko krasne vidiet. Ked ma zena posunutu ovulaciu, nie je nic vidiet a zbytocne to stresuje.
Gratulujem k peknym vysledkom a drzim palce nech je cele tehotenstvo ukazkove a bezproblemove a porod lahky.

natali1991
2. apr 2023

Mne videl ked som bola 6+2 tt takze bud rada

sajmonka_1216
2. apr 2023

ja som mala 6+0 len prázdny čierny fľak

floki1994
2. apr 2023

Tiež som mala v 6tt...ale ja som bola skoro preto že som si musela nasadit injekcie...inak sa ma chodit preto neskor aby si ženy nerobili zbytočne stres ak v 6tt este nie je..ideal isť v 9tt a tam už je jasne všetko 🙂 to že vy/ ja sme mali to stastie že tak skoro neznamena ze aj ine zienky...sestra ako doktorka tak skoro ani pacientky nechce brat lebo zbytocna panika a stres ak este v 6tt nie je 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre