V 8. týždni doktorka videla len srdiečko

martina_on
21. júl 2023

Podľa poslednej menštruácie by som mala byt v 8tyzdni, dnes som bola na kontrole a doktorka videla ze bije srdiečko ale vôbec sa nezhodovala veľkosť s 8.tyzdnom lebo ze vtedy by už malo byť vidieť všetko, predpísala mi duphaston, mali ste to tak niektorá a bolo nakoniec všetko v poriadku? O týždeň idem znova na kontrolu

zuzkacik4
21. júl 2023

Akoze co vsetko ma byt vidiet? Vsak ked videla srdiecko, musel tam byt aj plod... mohol byt mensi, zalezi kedy si mala ovulaciu, mohla byt posunuta, tak preto sa nezhoduje s 8tt...ale plod tam byt musel..

rurutiax
21. júl 2023

Akože čo všetko by malo vidieť? Veď bábätko má ledva 1 cm.. V tomto týždni, je najdôležitejšie, že bije srdiečko, nič viac netreba.

martina_on
autor
21. júl 2023

@rurutiax ze už by malo byt vidieť a rozlíšiť telíčko a končatiny ale ona nevidela nič že v žiadnom prípade to nemôže byt 8.tyzden a menštruáciu som mala stále pravidelnu, verím ze bude všetko okej ale dosť ma to znepokojilo

ninka99865
21. júl 2023

@martina_on a povedala ti akému týždňu teda zodpovedá veľkosť?

martina_on
autor
21. júl 2023

@ninka99865 nepovedala povedala len ze je tam len náznak bijuceho srdiečka ze mam prísť o týždeň a ze dúfa ze bude všetko v poriadku, to jej nepasovalo ze som mala pravidelnú menštruáciu a plod týždňu nezodpovedá, je to moje tretie tehotenstvo a pri prvých dvoch som to mala presne ako podla knižky všetko tak toto teraz ma dosť rozhodilo

rurutiax
21. júl 2023

@martina_on Akurát som pozerala svoju fotku zo sona z 9tt a jediné, čo na nej vidieť je len malá fazuľka, žiadne končatiny. Ako som písala bábätko má ledva 1 cm, každý prístroj je iný a merania v takomto skorom štádiu sú úplne nepresné. V takomto týždni sa maximálne chodí len na potvrdenie akcie srdca, nič viac. Nejaké merania a kedy sa ozaj vyšetruje plod sa robí až v 12tt. Daj sa do kľudu, neviem čo to máš za lekárku, že ťa takto úplne zbytočne stresuje.

zuzkacik4
21. júl 2023

@martina_on ja som mala tiez vzdy pravidelnu ms a kazde tehu ine... vacsinou ked som bola na zaciatku, velkost sedela vzdy o tyzden pozadu...neskor to pekne dobehlo...

martina_on
autor
21. júl 2023

@zuzkacik4 dakujem vám všetkým ukludnilo ma to možno som sa zbytočne vystresovala viac ako som mala, dúfam ze bude všetko okej a tretie bábätko sa tiež narodí v poriadku a zdravé, budúci piatok idem znova na kontrolu tak dám vedieť 🙂

ninka99865
21. júl 2023

@martina_on presne ako píšu baby hore, je tam akcia srdiečka to je hlavne. A plod sa meria až v 12 tt do vtedy to absolútne nemá zmysel stačí že dr posunie o milimeter ultrazvuk a už ukáže inak. Držím prsty ❤️

majka2804
21. júl 2023

@martina_on 1. tehotenstvo - ovulácia bola 4 dni pred ms, 2. tehotenstvo - ovulácia bola týždeň po ms... keby bolo všetko podľa tabuliek, tak sme všetky tehotné kedy chceme 🙂 Užívaj si tehotenstvo a buď šťastná, že bije srdiečko 😊

cookie29
21. júl 2023

toto je priklad sona z 8+5 nie moje... ale teda neviem, co tam chce rozlisit...

jaskolka
21. júl 2023

V 8 tt má sa dat rozlíšiť telíčko, ručičky a nožičky? To máš nejakú "zvláštnu" doktorku. Ja som bola v 8tt na potvrdenie bijúceho srdiečka, doktorka bola s tým spokojná a určite nič iné nehľadala
Na fotke to vyzeralo ako nejaká kukla, nič sa nedalo rozlíšiť. Ja som sa pýtala na prítomnosť manžela pri usg, a sama povedala, že až cca v 12-13tt je už možné to rozoznať,ze predtým tam proste toho veľa nevidno. Hlavne to srdiečko musí byť, aby mohla potvrdiť vitalnu graviditu.

jablkovastrudla
21. júl 2023

My sme boli na sone minuly tyzden , bola som 8+6 a koncatiny sme naozaj nevideli. Vo svojom profile mam fotku, male vyzera ako cierna machula, kludne sa pozri.
Videli ste srdiecko co je dolezite, drzim place a neozaj Sa nestresuj dopredu

martaatram
21. júl 2023

Ja som mávala menzes pravidelne ako hodinky a sem tam ovulaciu 5 dni po menzese ..bola som sledovaná …takze nespoliehala by som sa na to ze musi byt presne v strede cyklu ovulacia …kludne posunutá …to iste mi povedala dr ze vela zien si mysli ze ma obu presne v strede cyklu …

anne_mary2
22. júl 2023

@martina_on daj si do googu “plod 8 tyzden sono”, a bude ti to jasne.
Akcia srdiecka je zaklad. A inak vela zalezi aj od pristrojoveho vybavenia, neni sono ako sono… 🙂
Tym by som sa ozaj neznepokojovala, a inak nechapem na co Duphaston? Spinis? .. ale chapem ze to je taky zauzivany zvyk a caka sa od neho dobre ze nie zazrak 🤷🏼‍♀️🫠..
No ale to je jedno, prajem bezproblemove tehotenstvo.

Inak moja dr na sone dlho nevidela blizsie nic, akoze keby nechodim na tie platene 3D sona tak asi do porodu neviem nic.

nikk3y
22. júl 2023

Neviem aké soná máte, mali ste vy 🙂 ale moje dieťa v 8tt bolo krásne vidieť 🙂 aj s končatinami 🙂 aj prvé aj druhé 🙂 žiadna machuľa 🤷‍♀️

obleckodogymu
22. júl 2023

Mne v 8tt videl bijúce srdiečko a nič viac ...takže naozaj nerozumiem prečo ťa doktorka stresuje takýmto poznámkami...možno má lepšie sono ako môj doktor, to nevyvraciam samozrejme ale aj tak ...

martina_on
autor
28. júl 2023

@anne_mary2 nespinim ale na Sone bolo vidieť niečo ako krvné zrazeniny pýtala sa ma ci som sa náhodou neudrela ale neviem o tom no, dnes idem na kontrolu znova som zvedavá co bude

erickatt
28. júl 2023

@martina_on ako si dopadla

martina_on
autor
28. júl 2023

@erickatt bohužiaľ zle tak ako predpokladala doktorka už minulý týždeň tak aj bolo, malé prestalo vyvíjať😔 dala mi výmenný lístok do nemocnice😔

ninka99865
28. júl 2023

@martina_on drz sa 😢

erickatt
28. júl 2023

@martina_on to mi je velmi luto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre