Mám ukončený 8. týždeň a nie je vidieť srdiečko

bubazv
10. jan 2018

Ahojte. Viem,ze vsetko ukaze najma cas ale aj tak sa tu chcem zdoverit, vyventilovat😑
Dnes som bola u dr na potvrdenie tehotenstva, podla ms by som mala byt 8tt+4 ale nevidel tam akciu srdiecka. Bola som u neho pred 3tyzdnami,vtedy videl len gestacny vak, odvtedy je vraj vacsi ale teda vobec to nevyzera na tyzden v ktorom by som mala byt.
Ovulaciu mavam mierne posunutu v porovnani s takymi tymi standardnymi vypoctami (podla nich by mala byt 24.11.), aj si znacim kedy sme mali sex a keby bola ovulacia podla tych vypoctov tak by som urcite neotehotnela kedze muz ani nebol doma ten tyzden.
Sex sme mali 19.11. a potom az 2.12,no test mi uz 13.teho ukazal jemnucku druhu ciarku. Takze myslim ze sme pocali az toho 2heho. Ale je mozne aby mi toho 13teho mohol vyjst uz pozitivny test ?
Dr ma zas objednal na kontrolu o tyzden len dovtedy ma asi porazi. Verim ze este je sanca ale prenasleduju ma uz aj zle myslienky.

zsuzsuka0312
10. jan 2018

Ahoj .
Ja som potratila babo v 8. Tyzdni. Vyvijalo sa babo pekne ale potom Ani v 8 T. Nezacal byt srdiecko. 😔😐.potratila som ho.
Bola som sklamana lebo sme sa snazili dlhe roky.
Ale uz mam 2 krasnych chlapcov.ked sa stane to horsie aj tak musis ist dalej a mat vzdy hore hlavu.
Prajem ti vsetko dobre a krasne deti.

selest
11. jan 2018

Ahoj nam sa stalo to iste tiez v 8tt nebolo srdiecko a povedala dr ze pockajme 2 tyzdne ze sa moze objavit takze hned nezufaj kedze vak rastie..u nas to dopadlo zle ale aj vak sa zmensoval a boli tam aj ine komplikacie ...zbytocne sa nestresuj mozno tam o tyzden to srdiecko bude xxx

andulka126
11. jan 2018

V9tt som potratila ,do 9tt sa pekne vyvijalo, ale prestalo byt srdiecko, a teraz mam krasneho chlapčeka, dúfam,ze ti to dopadne dobre a uvidis bit srdiecko, ten pocit je úžasný😊,

zuanach
11. jan 2018

Treba vziat aj krv, ze ci HCG stupa alebo klesa, aj podla toho sa da urcit...

mircalla
11. jan 2018

Nepotesim ta, v 9. tyzdni uz musi byt davno vidiet, jedine ze sa pomylili v kalculacii tyzdna

bubazv
autor
11. jan 2018

Dakujem baby za nazory a povzbudenie. Ano vcera mi vzal aj krv tak o tyzden budeme vediet naisto. No presne a tou kalkulaciou moze byt problem ze podla ms som sice uz v 9tt len pri mojom dlhom a nie vzdy pravidelnom cykle to nemusi byt dobry udaj a teda mozem byt v nizsom tyzdni. Zatial sa citim v pohode,mam aj tehu priznaky, tak verim ze teoria s posunutou ovu bude pravdiva. Ak nie,pomaly sa zmierujem aj s tym,ze priroda vie co robi a preco tak robi,ze to bude najspravnejsie tak ako priroda rozhodne 🙂

laura1804
11. jan 2018

Ja som si pred rokom tiez bola ista,ze somuz v 8 tt, no podla sona furt len 5-6 tt, neverila som, doteraz mi to nevychadza, ale bobo je na svete. Aj na pohotovosti som bola, ze iny nazor, tam tiez furt len ze gestacny vak vidno, no ja som uz davno vedela, ze som tehotna, ale mali pravdu, dopadlo to dobre. Nechcem ti davat falosne nadeje, ale sanca tu je vzdy.

danusskaaa
11. jan 2018

Treba mysliet pozitivne, hlavne ked vies ze mas cyklus nepravidelny. Ja som prve tri mesiace este mala aj menzes 😥 vsetci tvrdili, ze z toho nic nebude... a mala ma za chvilku 6 rokov. Bohuzial, vypocet tt bol zly. Kedze sa ako prve udava posledna ms . Pomylili sa o 4tyzdne! Vsetko preto zaostavalo.... az kym som sa nedostala k dr. Grrochalovi, ktory ma asi jediný pocuval ze to je s mojou menstruaciou ako si zachce 😣 nepozeral ziadne cisla!! Proste sa riadil podla plodu a nakoniec vsetko bolo OK. Drzim palce!!!! Mas pred sebou najdlhsi tyzden v zivote 😔 ✊

dominika7990
11. jan 2018

Tiež mávam nepravidelnú ms Mne povedal že som podľa ms 5tt a srdiečko nevidiet no podľa posledného pohlavného styku som mala byt minimalne 8 tt o týždeň bolo vidieť srdiečko.

jasminkaj
11. jan 2018

@bubazv Mne v pondelok na sone dr povedal, že spermie dokážu prežiť v tele až 4 dni a že teda aj keď si myslím, že viem kedy som otehotnela, tak reálne k oplodneniu mohlo prísť o pár dní neskôr.. Takže ak ste sa snažili 2.12 a teoreticky si mohla otehotnieť 6.12., tak by si mala byť včera len 6tt+6 a to ešte srdiečko naozaj nemuselo byť vidieť.. Hlavne nestresuj, všetko bude ako má byť z nejakého dôvodu 😉

jankalukasova
11. jan 2018

Uz som to pisala aj do inej diskusie, ale kamoske srdiecko nasli az v 10tt... tesne pred tym ako ju chceli vziat na kyretaz. Vecer ju hospitalizovali, doktor sa opytal ci "idu na to" ale ona sa zrutila. Tak ju nechal do rana.. no a rano pozeral, potom volal na pomoc inych lekarov a srdiecko bolo... dnes srdiecko chodi do skolky a je krasne a sikovne. 🙂 drzim palce 🙂

katka00300
12. jan 2018

Aj ja sa pridám.Minulý týždeň som bola u ginekológa 3.1.potvrdil tehotenstvo.Bola som v 7 týždni a srdiečko ešte nebylo povedal,aby som prišla o týždeň.Dnes som tiež bola no srdiečko ešte stále nebyje tak ma poslal na vyčistenie.Mŕtvi plod musí von vravel.Zrútil sa so mnou celý svet😟😟keďže som už jeden potrat mala 11.5.2016 bolo to moje prvé tehotenstvo po 6 rokoch snaženia.Vtedy sa to samovoľne povolilo a vyšlo z menzesom.Ale teraz sa bojím čo ak už nemôžem otehotnieť už mám vyše 30 a priateľ vyše 40.😟

dominika7990
13. jan 2018

@katka00300 je mi to ľúto veľmi 😢 skúšali ste sa dať vyšetriť? Sesternica mala potraty kvôli partnerovi. Že ma v sebe nejakú chybu čiže prišla o plod vždy dokonca aj po umelom oplodnení. Dokopy prišla o bábätko 7x 😢 čo sa snažili. Nakoniec adoptovali malého chlapčeka. Ak by ste boli ok tak sa nemáš čoho obávať poznám veľmi veľa žien čo až po 30tke ostali tehu 😘 a priateľov otec sa napríklad stal druhý krát otcom keď mal 53 🙂

tinak25
13. jan 2018

Pri druhej dcére tiez srdiečko ešte v 8tyzdni nebilo. Až okolo 10tt bolo pekne počuť.

ejanjelik
13. jan 2018

Drzim palce

katka00300
14. jan 2018

Ďakujem za odpovede.Áno lekár povedal,že je to genetická chyba a dá sa to liečiť.Že to nie je normálne 2-krát posebe odumre plod.Budem sa liečiť a však do tretice sa nám to možno podarí😊Stále sa pýtam prečo práve ja?S prvým priateľom som bola 6 rokov zatajil,že je neplodný a velmi dobre vedel,že túžim po dieťatku.Až posledný rok som nato prišla,že je neplodný potom sa veci medzi nami komplikovali.S terajším priateľom sme už 8 rokov spolu skúšali sme od začiatku o dieťatko už sme to vzdali potom sa mi podarilo otehotnieť bol to zázrak😊Bohužiaľ sme radosť dlho neužili😟lekár ma objednal až o tri dni neskôr ako som sa dozvedela že som tehotná.No medzi tým som dostala silné kŕče ktoré trvaly 2 dni.Na návšteve u lekára som dostala zlú správu,že mám odumretý plod a keďže som mala kŕče a aj na ultrazvuku bolo vidno že sa plod oddelil od maternice vravel,že sa to krvou vyplavý nemusím ísť na vyčistenie.Ostala som v šoku.To bolo 11.5.2016.Teraz pred vianocami mi bolo nevoľno v práci od vône kávy,ráno mi bolo navracanie a vtedy som len tak spravyla test ktorý tehotenstvo ukázal 15.12.2017.samozrejme som hneď volala gynekológovy tkorý už nemal voľný termín.Tak som musela počkať do 3 januára.Dovtedy som si naseba dávala pozor.Po vyšetrení povedal,že srdiečko ešte nebyje a mám sa vrátiť o týždeň,no srdiečko ani po týždni nebylo😟poslal ma na vyčistenie zajtra idem😟Strašne sme sa na malé tešili😢už sa bojím otehotnieť😟😢

kukucka26
14. jan 2018

Popros este zajtra aby ti urobili kontrolne sono uz sa aj tak stalo ze mali zakrok urobit a nakoniec tam bolosrdiecko aby nahodou neurobili chybny krok

adriana1104
14. jan 2018

@katka00300 pýtaj sa potom i na vyšetrenie na hematologiu. Môžeš mať i trombofyliu.

katka00300
14. jan 2018

Určite budem pýtať posledné sono aj sesternica pýtala,keď mala ten istý problém ako ja.Ona bola na vyčistení pred 4 mesiacmi tiež bola v 8 týždni.Jej sa to stalo prvý krát po druhom tehu.S prvým tehu nemala nič má 3 ročného syna.

katka00300
14. jan 2018

@adriana1104 opýtam sa zajtra lekára čo mi nato povie.som fajčiarka no nie zas taká,čo jedna krabička.maximálne tak 10 až 12 cigariet za deň.vrodine má každá dieťa len ja nie mne sa to nejak nedarí a ani v minulosti nikto nemal takéto problémy.nezávidím nikomu kto má dieťatko nie som ten typ.vždy si hovorím však raz sa usmeje šťastie aj na mňa.

kukucka26
14. jan 2018

Ozvi sa nam potom dufam ze bude vsetko ok ak nie bude to boliet viem prezila som to v 12tt bol mrtvy plod 😞 mam 5deticiek

katka00300
14. jan 2018

@kukucka26 ozvem sa.zo slzami v očiach som sa chytila za brucho a pýtala som sa prečo ti nezačalo byť srdiečko?😢som na dne dúfam,že mi dajú narkózu.

kukucka26
14. jan 2018

@katka00300 daju ti moja bude to tazke po zakroku som velmi plakala a nenavidela tu ktora tam lezala po zakroku s usmevom lebo to dieta zabila umyselne ako mohla a ja sa tak trapim ale to su ludia a ludia a bozie plany prijmi to tak to malo byt ak to dopadne zle a mozno by si sa trapila ovela viac keby to bolo neskorsie alebo na konci tehu ci porode boh vie co robi

katka00300
14. jan 2018

@kukucka26 nechápem ako môže zabiť svoje dieťa!Sú ľudia čo chcú mať dieťa,no sa im nedarí a velmi po dieťatku túžia.Keď niet pomoci v mojom prípade ak liečenie nezaberie budem sa s mojím osudom zmieriť😟viem že nie som jediná s týmto problémom.viem veľa žien prežíva alebo prežilo to čo teraz prežívam ja.le tie ženy pochopia tú bolesť ktoré boli natom ako
som teraz natom ja.😟

bubazv
autor
17. jan 2018

Ahojte.tak som bola dnes na kontrolnom sone u svojho dr,srdiecko nic,vobec sa plodik nezmenil.a do toho som vcera zacala spinit takze uz na nic necakal a zajtra sa mam hlasit v nemocnici na kyretaz.ach jaj dufala som ze sa stane zazrak a dnes tam uvidim krasne bit srdiecko ale bohuzial. Dufam ze sa raz dockam toho pocitu 😦

kukucka26
17. jan 2018

@bubazv verim aj ja budem sa za vas modlit aby ste hned nato pocali krasne zdrave dietatko

katka00300
18. jan 2018

Ahojte.Dnes som prišla domov z nemocnice srdiečko ešte ani včera na sone nebylo už som bola v 9t 😟mám bolesti v podbrušku neviete za aký čas sa maternica úplne stiahne?nekrvádzam.Mám sa viac hýbať alebo radšej sedieť-ležať?ako môžem zmierniť bolesť?

reni1512
18. jan 2018

@katka00300 nezalezi na tom co budes robit, maternica sa s tym sama vysporiada, zacnes krvacat ako pri kramoch, vycistis sa a bude to ok.. neboj nabuduce to vyjde, je lepsie niekedy takto, ked to zariadi priroda, ako keby ten plod bol chybny

krasnasvadba
18. jan 2018

@bubazv držím palce nabudúce sa to určite podarí 👶

janapiestany
18. jan 2018

dr Lubos Varga je gyn.piestanoch je vyborny a isto ma pravo na MUDR. on urobi aj nemozne aby zena otehotnela...len to ze je sukromny lekar ale pre dietatko sa oplati priplatit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre