Podľa gynekologičky som v inom týždni ako podľa kalkulačky

lu_si_lusi
25. apr 2022

Ahojte baby, bola som na kontrole a gynekologicka mi povedala, ze som v 8 týždni a 3 dní, ale podľa tehotenskej kalkulačky a podla poslednej menštruácie som tehotná 9 týždňov a 3 dní. Tak ako to teda je? Som prvý krát tehotná a nejak sa do toho nevyznám 🙂
Ďakujem vám za vaše odpovede.

mami92
25. apr 2022

@lu_si_lusi to co povedal dr. Ale časom sa to môže zmeniť znova ja mam podla MS 33tt a podla ultrazvuku 34 . A už 3krat mi menili dátum pôrodu. 😆

lucifuk212
25. apr 2022

Tyzden hore dole, ja som 15tt ale babo je tiez o tyzden mensie, mohla to byt kludne oneskorena ovulacia ☺️

surama
25. apr 2022

@lu_si_lusi Gyn. to ratala podla velkosti plodu. To aj u mna najprv nesedelo, az potom neskor 🙂

cimage
25. apr 2022

Malokedy to sedi. Termin urcuju podla velkosti babetka do 12tt kedy to je najpresnejsie. Aj tak je to len orientacne a dieta si povie kedy ma dosjt na svet, aspon vacsinou ked nie je planovana sekcia. Netreba sa upinat na presny den.

zuzanaete
25. apr 2022

Tehotenska kalkulacka predpoklada, ze si mala ovulaciu 14 den cyklu. Ak si mala ovulaciu neskor, tak doslo neskor k oplodneniu vajicka a uz je babo mensie oproti tabulkam. Preto lekar urcuje podla velkosti babatka, je to presnejsie.

taktotedanie
25. apr 2022

Lekar meria na ultrazvuku rucne, od jedneho konca k druhemu.. mne po tyzdni vysla totozna dlzka a na dalsiu kontrolu zase o tyzden viac, doktorka mi sama povedala, ze sa asi uplne netrafila ked to merala predsa ultrazvuk ma svoje obmedzenie a babatko mohlo byt trosku pootocene ci skrcene a aj milimeter mimo a urobi to par dni navyse alebo menej..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre