Podľa CRL za 7 dní narástol plod len o 2 dni

dorka14
1. dec 2020

Ahojte, chcem sa opytat, ci ma niekto podobnu skusenost.
Bola som na ultrazvuku minuly tyzden, mala som podla MS byt 6+5, bola som len 6+2.. dnes, po 7 dnoch som bola opat, podla MS som mala byt 7+5, podla posledneho ultrazvuku 7+2, no som len 6+4.. ale srdiecko bije.
dakujem

mongi2010
1. dec 2020

može byť že si nemala ovuláciu presne v strede cyklu 🙂 ja som to tak mala že babatko bolo vždy o týžden menšie 🙂

keisha123
1. dec 2020

@dorka14 ahoj, my sme podľa CRL o 10 dní menší ako podľa poslednej MS. Doktor povedal, že úplne v pohode že som mohla mať posunutú ovuláciu, alebo sa dlhsie uhniezdovalo.

dorka14
autor
1. dec 2020

@mongi2010
@keisha123
no to hej, posunute oproti MS je ok, mna skor strasi to, ze sa proste za 7 dni posunulo akoby len dva dni.. a ten rozdiel oproti MS sa tak zvacsuje.. nie je rovnaky stale..

nelca0510
1. dec 2020

@dorka14 prosím ta.. Ved ono to nie je 100%. Mohlo sa embryo zmerať pod zlým uhlom a podobne.. Ak lekár nič nevravi, je to ok.

hindakus
1. dec 2020

U tak malého embrya nie je možné presné meranie CRL, preto sa podla ultrazvuku zo 6. tyzdna urcuje termin porodu len ak neexistuje kvalitné meranie z 12. tyzdna.

hindakus
1. dec 2020

Inak kontrola po tyzdni, ked ma embryo bijuce srdiecko, je dost zbytocne. Stacilo by prist za mesiac a aspon by sa nestresovala.

dorka14
autor
1. dec 2020

@hindakus my sme mali po tyzdni kontrolu pretoze pred tyzdnom som mala 3 dni konstantne menstruacne krce (dost bolestive).. a gynekologa mam na klinike reprodukcnej mediciny, takze maju tendenciu asi kontrolovat viac... momentalne mam po dnesku zase o 14 dni, s tym ze ak bude na ultrazvuku vsetko ok, tak rovno urobia odbery, dostanem knizku a pod..

kazdopadne ale dakujem za info.. lekara mam skveleho, ale nejak to asi zena potrebuje pocut z viacerych zdrojov..

dorka14
autor
1. dec 2020

@nelca0510 dakujem..

adriannasvk
1. dec 2020

Moj prvy syn bol tiez podla dr mensi ako ma byt,trvalo to asi 4 mesiace,potom to dobehol,ba az predbehol😄ked sa narodil mal 4150g. Takze klud. Bude vsetko ok,to sono nie je nikdy uplne presne. Mohla si mat aj ovulaciu posunutu.

kiki68
1. dec 2020

Toto je nedolezite, v 12 tt je to meranie podstatne. Teraz by merali nieco velkosti hrasku, ak vobec. To je take mini. Ak bude dalsie sono uz akcia srdiecka tak je vsetko ok

e1i
1. dec 2020

@dorka14 pri takomto nizkom tyzdni staci 1 mm vedla kliknut a uz ti vyjdu ine udaje . tiez som to riesila a vsetko bolo ok. takto mi to vysvetlila dr v CAR

strudlikmalicky
1. dec 2020

Mňa gyn. hned upozorňoval, že toto meranie v prvých týždňoch je veľmi, veľmi orientačné a nepresné, že z toho nebudeme nič vyvodzovať😁až v 12. týždni uvidíme, či sa vôbec ešte drží.

deti95060810
1. dec 2020

je to stále v norme... netráp sa s tým, sono nebýva presné...Mne sa stávalo to isté pri tehu že raz mi povedali že bábo je menšie o 2 týždne, potom že je väčšie.... aj lekárka mi vravela že to nemám brať vôbec so úvahy - že merania nemusia byť presné a sú dovolené odchýlky...😉

bagre
1. dec 2020

@dorka14 nateraz je podstatná jediná vec - že srdiečko bije. Keď nie sú žiadne problémy buď v kľude 😉. Nepreratávaj dookola niečo čo sa nedá 100% zmerať a nemá ani najväčšiu váhu.

sasha07
2. dec 2020

Mne v 6 tt doktorka vravela že by mal byt vacsi.. a v 12tt sme to dohnali..teraz sme vždy velkostne opar dni dopredu 😉

dorka14
autor
2. dec 2020

@bagre
@sasha07
@deti95060810
@strudlikmalicky
@e1i
@kiki68
@adriannasvk
Dievky, veľmi Vám ďakujem.. Máme síce od doktora nakázaný kľud, pretože som pár krát špinila a krvácala, tak aj preto to možno viac obraciam z každej stranu, idem ale skúsiť byť čo najviac pokojná a užívať si manželove obskakovanie 🙂

kiki68
2. dec 2020

@dorka14 ja som tie spinila a tiez klidek a bolo dobre. Moj gyndos je taky nestresovaci typ, on ze jeeej a srdiecko nam bije, je to tam a o dva tyzdne sa vidime. Cele tehu pri nom bolo super, hoci najviac si medzi sebou kecali a mojim muzom. Lebo ten mal vzdy tak 20 otazok, ja som iba sedela a usmievala sa ako blbka 😀

dorka14
autor
2. dec 2020

@kiki68 hej, dufam, ze bude vsetko v pohodke.. neviem sice jak sa dockam toho dalsieho ultrazvuku o dva tyzdne :D ale snad nejak to prezijem..

pietrula
3. dec 2022

@dorka14 Ako si dopadla? Mam ten isty problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre