Plod za mesiac narástol len o 2 týždne

laxinka
3. dec 2022

Ahojte mamky,

Poraďte prosím. Včera som bola na ultrazvuku, podľa poslednej menštruácie by som mala byť 12+0.
Ultrazvuk v 6+6 ukázal veľkosť na 6+3
Ultrazvuk v 8+0 ukázal veľkosť na 7+4
(Viem, že ovulácia nastala na 21.den, čiže teoreticky je reálna veľkosť posunuta o týždeň dozadu.) Ultrazvuk včera, keď by som mala byť (podľa MS) 12+0 ukázal však veľkosť len 9+6, takže od posledného ultrazvuku, ktorý bol presne pred 4 týždňami, plod narastol len o 2tyzdne a 2 dni. Môže to byť problém? 😔 Srdiečko bije. Dr. mi povedal, že tie 2 týždne +- nič neznamenajú, ale neporovnaval to s minulými meraniami. ja som si doma porovnala čísla z ultrazvukov a zistila som , že najprv rástlo normálne, až za posledný mesiac len o tie 2tyz a 2 dni. Bola som asi pred 2 týždňami chorá, kašeľ, hlieny, užívala som len voľnopredajné, dr.om odobrene lieky. čo myslíte, prečo narástlo tak málo? Môže to byť tou chorobou? Dobehne to?
Ďakujem 🌹

deti95060810
3. dec 2022

netráp sa... ani doma nekontroluj papiere, neporovnávaj merania... zbytočne sa psych. ničíš a tým pádom ničíš aj bábo...
mne tiež hoc kedy povedali že bábo je pozadu 2 týždne a potom zas že je popredu - moc narástlo... vôbec som si z toho nič nerobila, presne ako mi povedala lekárka - netreba sa tým zaoberať...
Ber to ako len informáciu. Najdôležitejšie je že malému bije srdiečko.

cimage
3. dec 2022

Tie merania ani nie su presne. Staci iny uhol a hned tam je odchylka. Na dalsej kontrole moze byt popredu. Ja som tak mala, ze plod je pozadu a na dalsej kontrole bolo uz ok. Tak isto mi dr povedala asi tyzden pred terminom, ze dieta bude male do 3kg a narodila 3770g. Ak dr povedala, ze je vsetko ok, tak je to ok 🥰. Pre mna najdolezitejsi bol morfologicky ultrazvuk okolo 20tt, kde sa vsetko podrobne pomeria specialnym ultrazvukom.

pietrula
3. dec 2022

@laxinka ako si dopadla?

moonikajan
3. dec 2022

Nemyslím, že niečo vážne ale skôr treba posunúť termín pôrodu. Mne ho posúvali o týždeň skôr, teby by ho mali posunúť na neskôr.

laxinka
autor
4. dec 2022

@pietrula 15.12. mám ísť opäť na ultrazvuk

pietrula
4. dec 2022

@laxinka jej, to je vlastne cerstva tema.. ja mam velmi podobny problem. V utorok idem k jednemu Dr. na UZ. Zaraza ma, ze pred tyzdnom bol blod den popredu a o tyzden je uz 3 dni pozadu.. :/

laxinka
autor
5. dec 2022

@pietrula veľmi ti držím palce, napíš ako to dopadlo 🍀

moonikajan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moonikajan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre