Je dôvod nemať sex v 1. trimestri?

5. jan 2023

Žiadne problémy nemám, Dr nespomínala o sexe nič, ale ja som sa ani nepýtala. Som v 8.týždni. Ďakujem

zuzi0911
5. jan 2023

Pokiaľ nie je problém (bolesti,krvacanie,či prekonaný potrat )tak môžte.

dominika1922
5. jan 2023

Moja gynekologička má napríklad v čakárni vyvesené odporúčania ako predísť potratu a bol tam aj sex. Ale je to na každom

rurutiax
5. jan 2023

Akože pokiaľ nemáš problémy tak môžte, ale ja som tiež nemala žiadne problémy, až dokým som nemala sex s mužom a na ďalší deň som začala krvácať, hrozil mi potrat a momentálne už mám 2 týždne hematóm v maternici. Či to bolo spôsobené sexom to neviem, ale myslím si, že sex mal na tom určite podiel. Keby viem tak to už neriskujem.

zavana
5. jan 2023

asi na toto neexistuje jedna spravna odpoved. niekomu moze uskodit, niekomu len prospiet :D ale kazdopadne si myslim, ze ak nie su nijake problemy, ktore by nasvedcovali, ze by si nemala, tak si myslim, ze je to uplne ok.

tyrkysova_kobyla
5. jan 2023

@rurutiax tiez som zacala krvacat na druhy den po sexe. Ale velmi extremne, tak neviem, ci to bola primarna pricina. A teram mam tiez hematom

rurutiax
5. jan 2023

@tyrkysova_kobyla v koľkatom tt si?

tyrkysova_kobyla
5. jan 2023

@rurutiax v 15.

rurutiax
5. jan 2023

@tyrkysova_kobyla ja som v 8tt, ako dlho ho už máš? Aj to nejako liečiš?

tyrkysova_kobyla
5. jan 2023

@rurutiax Tento tyzden mi ho zistili, lekar mi predpisal Utrogestan

rurutiax
5. jan 2023

@tyrkysova_kobyla fúha, ja beriem toho o moc viac. :/ kúp si ascorutine, je bez predpisu, posilňuje cievy. Ja ho tiež beriem, odporučil mi to gyn.

tyrkysova_kobyla
5. jan 2023

@rurutiax hmm, pozeram ho a je pti nom napisane: Liek sa nesmie užívať v tehotenstve

rurutiax
5. jan 2023

@tyrkysova_kobyla Môže sa užívať aj v tehotenstve, je to napísané v príbalovom letáku. Aj Dr mi ho odporučil. Veľa báb ho používa v tehotenstve pri krvácaní.

zuzi0911
5. jan 2023

@tyrkysova_kobyla áno ascorutin je fajn ,je to len c vitamín...ja som užívala až 6 tabliet denne ked som spinila ...čiže 3x denne si kľudne daj

amelie2017
5. jan 2023

Ak nemas ziadne problemy, tak by nemal byt sex problem. Ja som mala 2 biochemicke tehotenstva, kym som bola doma v klude. V tretom som odlietala v siedmom tyzdni na svadobnu cestu, kde som sa nejak neobmedzovala. Jedine som nepila alkohol ( na Kube a neokostovala som mojito 😭😭) a nesla som na jeden vylet na konoch, ktory sme mali naplanovany. Ale sex sme mali kazdy den, dokonca som plavala s delfinmi, ..dcera nedavno oslavila 5 rokov. A teda presexovali sme cele tehotenstvo.

diaszoky
6. jan 2023

Mne nekazala aj tak potom moze byt neskoro.

lienockaaaa
7. jan 2023

@tyrkysova_kobyla @rurutiax baby a predtym ako ste začali krvácať ste hematóm nemali?

rurutiax
7. jan 2023

@lienockaaaa Nie, nemala

tyrkysova_kobyla
8. jan 2023

@lienockaaaa ak aj ano, tak o nom neviem

lienockaaaa
8. jan 2023

@rurutiax @tyrkysova_kobyla tak vam drzim prsty, aby sa co najskor vstrebal. Ja ho mám tiez, ale mne ho nasla uz pri prvej kontrole, takze odvtedy mam kludovy rezim a taktiez zakázaný pohlavny styk

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre