Je nutné užívať tehotenské vitamíny?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

som v 17. týždni a môj žalúdok netoleruje žiadne tehotenské vitamíny.

Je to veľký problém?

V prvom trimestri som večer užívala aspoň kyselinu listovú. Konečne mi ustúpili najhoršie nevoľnosti a neviem sa prinútiť už na žiadne vitamíny. V prvom trimestri mi bolo z nich zle.

Je dôležité užívať vitamíny?

Moja strava nie je veľmi pestrá. Musím si dať pozor na to, čo zjem stále, aby som nevracala.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri tehotenských nevoľnostiach je dôležité prijímať aspoň dostatok tekutín a vitamínov.

Aktuálne máme jeden veľmi dobrý preparát na tehotenské nevoľnosti a vracanie. Preparát je na predpis a gynekológ Vám ho vie napísať. Oslovte preto svojho lekára s požiadavkou na tento liek.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič