Aké vitamíny mám užívať po odstránení myómov, keď chcem mať čo najskôr dieťa?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

mám 35 rokov a momentálne som po operácií - vyberali mi 2 myómy na maternici. Plus mi čistili vajcovody od endometriózy.

Koľko je potrebné počkať po operácií s tehotenstvom?

Aké vitamíny by ste mi odporučili a v akom množstve?

Ako čo najviac zvýšiť šance otehotnieť prirodzene?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite Vám odporúčam návštevu centra asistovanej reprodukcie. Pri endometrióze je vhodné čo najskôr otehotnieť a máte hraničný vek.

Tehotenstvo po operácii myómov sa odporúča po 3 - 6 mesiacoch podľa zložitosti operácie. Lekár v centre Vám zrealizuje testy na plodnosť hlavne AMH a podľa všetkých výsledkov si dohodnete postup pri otehotnení. Zatiaľ užívajte vitamínové preparáty s obsahom kyseliny listovej.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič