Aké vitamíny a aká diéta je potrebná, keď chcem otehotnieť?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

chcela by som dieťa.

Aká je vhodná diéta a aké sú vhodné vitamíny?

Aká je interpretácia AMH testu a kto ho väčšinou realizuje?

Aké iné testy sa vykonávajú, ak je potrebné zistiť plodnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri snahe otehotnieť je veľmi dôležitý vek ženy. Pri veku 35 rokov a viac nie je vhodné dlhodobo čakať.

AMH je výborný marker na zistenie počtu vajíčok. Odber realizuje zmluvný gynekológ a pri hodnote pod 1,5 ng/l je potrebné navštíviť centrum asistovanej reprodukcie. Testy na plodnosť a takisto aj AMH je možné priamo zrealizovať aj v centre IVF.

Nech sa páči, objednajte sa na recepcii a všetky testy na plodnosť Vám vieme zrealizovať aj my.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič