Ako sa mám pripraviť na prichádzajúce stresové obdobie?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Aktuálne som matkou 1,5-ročného chlapčeka a o pár mesiacov čakáme druhé bábätko. Zároveň pracujem z domu.

Pripadám si rozpoltene. Podľa mňa nestíham ani jednu rolu poriadne. A to nehovoriac o starostlivosti o domácnosť, kde stíham len to najnutnejšie. Stíham vyprať, povysávať a umyť riad. Na viac nie je čas a ani energia. Manžel mi veľmi pomáha a je aj doma. Bez jeho pomoci by to bolo ešte oveľa horšie.

Bojím sa, že s druhým bábätkom nebudem zvládať už vôbec nič.

Ako sa mám prichystať na prichádzajúce stresové obdobie?

Ako mám zvládať niekoľko vecí naraz?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba si uvedomiť, že ste dvaja na jednu domácnosť, preto pri dobre rozdelených úlohách by všetko malo fungovať. Pokiaľ domácnosť nefunguje, tak je niekde problém.

Skúste si dopodrobna rozdeliť úlohy a všetko si dajte do tabuľky na papier. Nerobte veci chaoticky.

Ak nevládzete, tak choďte na spoločnú krátku prechádzku. Pri dobre rozdelených úlohách vaša domácnosť musí fungovať.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič