Ako sa správať k svokre, ktorá je od začiatku nášho vzťahu s partnerom proti nám?

Zodpovedané
10. nov 2022

Dobrý deň,

trápi ma problém, ktorý ovplyvňuje náš vzťah s partnerom. Je to moja svokra. Muža už nemá a bráni svojmu synovi aj mne vo všetkom, v našom vzťahu, v spoločnom bývaní...

Ako sa správať k svokre, ktorá je od začiatku nášho vzťahu s partnerom proti nám?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by ste si mali sadnúť spolu a dohodnúť si určité pravidlá. Váš partner však musí stáť pri vás. Snažte sa s ňou úprimne komunikovať. Dajte jej najavo, že si ju vážite, ale vy a váš partner máte iný názor a ten si budete riešiť inak ako uznáte za vhodné.

Nebojte sa aj rozhovoru medzi štyrmi očami. Snažte sa byť ale milá a vypočujte si ju. Svoj názor jej však zdôraznite.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič