Čo znamená normálny mužský karyotyp?

Zodpovedané
19. feb 2021

Dobrý deň,

dnes nám prišli výsledky z genetického vyšetrenia. Testy nám boli robené nakoľko polovička je nostiteľom CF Delta F 508.

Mne vo výsledkoch prišlo: potvrdil sa karyotyp 46,XX bez numerických a štruktúrovaných zmien. Polovičke sa potvrdilo karyotyp 46, XY bez num.a štrukt. zmien. Vo vzorke bol identifikovaný variant delta F508 v heterozygotnom stave.

Krv nám brali 11+3tt. Obaja tam máme napísanú vetu
“Cytogenetické vyšetrenie potvrdilo u pacienta normálny mužský karyotyp.”
“Cytogenetické vyšetrenie potvrdilo u pacientky normálny mužský karyotyp”.

Poukazuje táto veta v mojom prípade na pohlavie dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

osobne úplne nerozumiem tejto správe. Vy máte normálny karyotyp, polovička má potvrdené to, že je nositeľom sledovanej mutácie.

To, že tam máte napísané obaja tú vetu, je podľa mňa skôr preklep ale odporúčam Vám zavolať k lekárovi, ktorý indikoval tieto testy alebo do laboratória, kde boli robené genetické testy aby Vám to oni presne objasnili.

Neviem o aký typ testov sa jedná, či bol testovaný aj plod, keďže ste tehotná.
Prajem pekný večer.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko