Aké vyšetrenia potrebujem doplniť, keď som A RhD weak?

Zodpovedané
22. jan 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dnes som bola na hematológii a mám v tom ešte väčší chaos ako doteraz. Mám písaný faktor A RhD weak. Dnes mi to vysvetlili tak, že sa mám brať úplne všade ako pozitívnu, pretože mám slabé D v krvi.

Ja však všade čítam, že ako tehotná žena sa mám brať ako RhD negatívna. A to preto, lebo mám málo D v krvi. Tak si môžem tvoriť protilátky. Na hematológii mi to rázne zamietli.

Na hematológii mi robili z krvi genetiku a vyšla som A RhD weak. Trikrát po sebe som potratila. Na hematológii mi povedali, že mám aj gynekologičke povedať, aby ma brala ako pozitívnu. Ale ona má jasne napísané v papieroch, že má má brať ako negatívnu.

Čo ešte mám urobiť?

Kde je pravda?

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne ma to veľmi mrzí, že sa to takto komplikuje.

Pokiaľ máte výsledky genetiky, ktoré poukázali na to, že ste RhD weak typ 1, 2 alebo 3, pri týchto nie sú žiadne dáta o možnej alloimunizácii. Preto by takýmto ženám nemalo byť potrebné podávať antiD injekciu po pôrode Rh+ dieťaťa.

Držím palce 🙂

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko