Sú bolestivé päty sprievodným javom tehotenstva?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. V tehotenstve som začala cítiť bolesť v pätách pri záťaži, napríklad pri cvičení. Vždy však bolesť prešla rýchlo a nevenovala som tomu pozornosť.

Momentálne som v 20. týždni tehotenstva a bohužiaľ už bolesť pretrváva celý deň aj bez záťaže. Moja váha je 55,5 kg. Na začiatku tehotenstva som kvôli nechutenstvu vážila 49 kg. Vysoká som 168 cm.

Môže ísť o sprievodný jav v tehotenstve?

Aký prípravok mi môže pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť päty nemusí byť úplne sprievodným javom pri tehotenstve.

Skôr si myslím, že s rastúcim bruškom meníte svoje zaťaženie tela, ktoré sa prejavuje na vašej časti nohy.

Napríklad pri cvičení ste viac mali váhu na päte, postupom času už aj pri chôdzi.

Skúste sa zamerať napríklad na Vaše ťažisko. Poprípade navštívte fyzioterapeuta, aby Vám ukázal správnu chôdzu.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk