Aký je normálny prírastok na váhe počas tehotenstva?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

som v 21. týždni tehotenstva a vážim 56 kg. Meriam 168 cm.

Na začiatku tehotenstva som vážila len 49 kg kvôli tráviacim problémom a nechutenstvu. Nebola to moja normálna váha.

Lekár mi oznámil, že som veľmi pribrala a že je normálne, aby ženy pribrali v tehotenstve 10 kg. Z toho vyplýva, že mi "zostávajú" 3 kg a keďže dieťatko má teraz necelého pol kila je jasné, že túto hranicu prekročím. Som z toho dosť nervózna.

Aký je normálny prírastok na váhe počas tehotenstva?

Za odpoveď vopred ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa optimálny váhový prírastok 12 kg.

Avšak vaša váha na začiatku tehotenstva bola veľmi nízka, takže je normálne, že viac priberáte. Telo potrebuje energiu.

Nestresujte sa, je to úplne bežné a po pôrode pôjdu kilá rýchlo dolu.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com