Ako má vyzerať pooperačný režim po augmentácii?

Zodpovedané
21. apr 2024

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie.

Ako má vyzerať pooperačný režim po augmentácii?

Ako je to so zapájaním ruk a dvíhaním rúk nad úroveň ramien?

Ako to je so záťažou?

Keď nesmieme dvíhať ťažké - aká záťaž sa tým myslí v jednotlivých týždňoch od operácie?

Ak sa po 2 týždnoch vrátim do práce, prevažne PC, ale používam často ruky - papierovačky, pečiatkovanie, niečo ľahké do 0,5 kg podávam, je to bezpečné, alebo sa aj toto chápe ako namáhanie svalu?

Ďakujem

Dobrý deň,

v medicíne na rozdiel od matematiky nie je len jeden spravny výsledok. Všetko sa prisposobuje podmienkam a okolnostiam. Neplatí tu "vždy" a "nikdy".

Čiže ani odporúčania lekárov pri rovnakej operácii nebudú rovnaké ani u jedného chirurga.
Záleží od faktorov ako predoperačný stav, stav operovaných tkanív, operačná technika, typ a veľkosť implantátov, riziko krvácania a infekcie...

Ja, ako aj každý lekár po operácii, pred prepustením domov, pacientkám odporučí režim pre noc a deň. Zohľadnením vyššie uvedených faktorov sa odporúčania môžu líšiť.

Vo všeobecnosti je rizikové obdobie 3 - 6 týždňov od operácie. Bežná denná záťaž by nemala byť problém. Hranica, kedy vznikne komplikácia, sa nedá predvídať.

Všetci majú za cieľ spokojného pacienta, preto najmä lekári bývame viac defenzívni - ostražití, ako by možno tkanivá zvládli.