Počíta sa u 8-mesačného dieťaťa aj umelé mlieko ako jeden chod?

Zodpovedané
4. apr 2024

Dobrý deň,

syn má 8 mesiacov, pije 150 ml umelého mlieka 4x za 24 hodín. Okrem toho má desiatu výživu - jogurt, obed klasický príkrm a večer kašu. Má okolo 9700 gramov a každý hovorí, že váži príliš veľa na svoj vek. Dojčený nie je.

Máme z niečoho ubrať?

Počíta sa u 8-mesačného dieťaťa aj umelé mlieko ako plnohodnotná strava, teda jeden chod?

Ďakujem

Dobrý deň,

u 8-mesačného dieťatka sa mlieko počíta ako plnohodnotná strava. V tomto veku je mlieko ešte veľmi dôležité ako zdroj všetkých dôležitých živín.

Jedálniček Vášho dieťatka je v poriadku, určite by som nič neuberala.

Tá váha je na hornej hranici vzhľadom k veku, ale nie je to v žiadnom prípade nič výnimočné a nie je to dôvod na redukovanie stravy. Váha a výška dieťatka je veľmi individuálna. Väčšina deti nerastie a nepriberá podľa tabuliek, takže sa netreba znepokojovať.

Hezký deň vám prajeme!
Nutriklub, tým odborníků
www.nutriklub.cz