Môže mať 10-mesačné dieťa už dva chody?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať 12. septembra jeden rok. Je to veľká jedáčka, ktorá po každom jedení plače, lebo chce viac. Keď nás vidí kdekoľvek jesť, alebo vidí jedenie, tak plače. Aj ona chce. Stále by len jedla.

Má 5 jedál denne, z toho 3 hlavné. Obedy už mávajú 400 gramov a mne to príde priveľa. Negrcká nám z toho, stolicu má ok. Na desiatu zje 250 gramov a podobne. Začala som dávať jedlo každé dve hodiny po 100 - 150 g. Takto vyzerala spokojnejšia bez plaču, ale vydržalo to len dva dni.

Tak som na obed začala zaradzovať dva chody, polievku aj druhé čo je dokopy tých 400 gramov. Ona má problém väčšinou len do olovrantu. Potom už tak veľmi nepýta jesť. Stačí jej jogurt 150 gramov a o tri hodiny mlieko 200 ml. Potom spí do rána.

Čo s takýmto jedákom?

Ďakujem

Dobrý deň,

poradila by som Vám konzultáciu s nutričnou poradkyňou www.nutrimamma.cz, ktorá by komplexne prehodnotila jedálniček.

Množstvá sú vysoké. Možno treba pridať tuky, ubrať sacharidy. Určite by som to riešila komplexne.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička