Uchytí sa embryo do nepripravenej maternice s nízkym progesterónom?

Zodpovedané
3. máj 2023

Dobrý deň,

včera som mala ET a brali mi aj krv na progesterón. Beriem Amelgen 2x 400 rektálne. Hodnota progesterónu /brali mi krv po vklade/ bola včera nízka 11. Od dnes mi dali pichať Prolutex.

Nie je to neskoro?

Mám z toho zmiešané pocity. Nečakala som tak nízku hodnotu.

Je ešte možnosť, že sa do mojej nepripravenej maternice s nízkym progesterónom embryo uchytí?

Nie je dávka 2x 400 mg Amelgenu a 1x Prolutex 25 mg injekčne veľa?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

existuje viacero možností akou cestou aplikovať getagény a v akých dávkach - t.j. od štandardných až po vyššie.

Lekár pri rozhodovaní o Vašej liečbe určite vychádzal z Vašej anamnézy, početnosti embryotransferu, doterajších skúseností s Vašou liečbou, či ide o embryotransfer čerstvého alebo rozmrazeného embrya, či bol cyklus ovulačný...

Pri časovaní embryotransferu je okrem hladiny progesterónu v sére dôležité aj sonografické vyhodnotenie hrúbky a štruktúry sliznice maternice.

Samotná hladina progesterónu nie je jediným faktorom, ktorý dokáže predikovať úspešnosť embryotransferu.

Určite Vám na všetky otázky týkajúce sa konkrétneho kryoembryotransferu najlepšie zodpovie Váš lekár.

Želám všetko dobré.
MUDr. Iveta Stenová, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19