Je priesvitný riedky ejakulát znakom neplodnosti?

Zodpovedané
13. apr 2023

Dobrý deň,

môj manžel má priesvitný ejakulát riedkej konzistencie. Je to tak už od začiatku vzťahu. Nenastalo to naraz, je to takto dlhodobo. Dlho som tomu neprikladala význam. Dostal sa mi však do očí článok, kde písali, že to nie je normálne. Vraj takýto ejakulát je znakom neplodnosti.

Aký je Váš názor?

Je potrebná konzultácia s lekárom a nejaké vyšetrenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa vonkajšieho vzhľadu ejakulátu nie je možné posúdiť kvalitu spermií. Najlepšie by bolo, keby ste manžela poslali na vyšetrenie spermiogramu.

S pozdravom
MUDr. Silvester Galo, PhD.

web: GYN FIV - centrum pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu
Tel. Bratislava: 0902 81 81 00
Tel. Nitra: 0908 40 68 77
Tel. Žilina: 0905 40 86 19