Akú veľkosť topánky pre začínajúceho chodca?

Zodpovedané
5. mar 2019

Dobrý deň,

dcérka je začínajúci chodec s dĺžkou nôžky 11,1 cm a so šírkou 5,4 cm. Zaujali ma jarné topánky Froddo Prewalker.

Akú veľkosť topánok mám objednať?

Na stránke sú rozmery merané digitálnym meradlom a meradlom + 12.

Doteraz má na doma Tikki vo veľkosti 19, tam je písaná dĺžka 12 cm.

O koľko cm musí narásť nôžka, aby som kupovala topánočku o jedno číslo väčšiu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na začiatok by som asi pre takú malú nôžku volila veľkosť 18 u Froddo prewalkers.

My meriame VD len pomocou meradla plus12, u meradla clevermess vojde špička pri meraní aj do tej časti topánky, kde sa pršteky už nedostanú. Preto nám príde presnejšie a praktickejšie merať meradlom plus12.

Na prácu nôžka potrebuje cca 4-5mm. Ak teda nadmerok klesne pod túto hodnotu, mali by ste už hľadať väčšie topánočky.

Prajem Vám pekný deň.
Veronika Palková
bosacik@bosacik.sk
www.bosacik.sk
+421918480322